Sedmatřicetiletý odchovanec Přerova tak zůstává doma.

„Byla pro mě stoprocentní priorita pokračovat v Přerově. Nebyla žádná jiná volba," má jasno útočník se čtyřstovkou extraligových startů.

Statistiky Tomáše Sýkory v sezoně 2015/2016
WSM liga: 33 zápasů/31 bodů (12+19)
Play-off WSM ligy: 5/0

Jeho zkušenosti budou pro Zubry ve druhé sezoně po návratu do první ligy klíčové.

Přerovany rozhodně nečeká nic jednoduchého, očekávání po skvělých výkonech budou vysoké, WSM liga však opět obtížná a velice vyrovnaná.

„Navázat na sedmé místo bude hodně těžké. Euforie bude pryč a všechny týmy už nás znají, nikdo nás nepodcení. Je to pro nás další motivace obhájit výkony z loňska. Věříme, že to zvládneme a budeme bojovat o to, abychom zase byli v desítce. Pokud lépe, tak budeme jen rádi," nastínil Sýkora cíle pro příští sezonu.

Výsledkům z posledního ročníku také pomohlo, že v kabině Zubrů panovala skvělá atmosféra. Kapitán věří, že tým zůstane pohromadě co možná nejvíc.

„Všichni kluci, kteří přišli a nebyli přerovští, si tu atmosféru tady pochvalovali, stejně tak trenéra i spoluhráče. Všichni vědí, že tady byla dobrá parta. Předpoklad, že by tým mohl zůstat pohromadě, tady je, teď se bude jednat," prozradil zkušený centr.

Petr Dočkal: Tomáš je klíčový

Trenérské trio Petr Dočkal, Vladimír Kočara a David Kudělka dle očekávání má k dispozici jednoho z lídrů prvních formací.

Před rokem však museli řešit nepříjemné komplikace, kdy Sýkora kvůli operaci vynechal poměrně velkou část sezony. Letos by se nic podobného nemělo opakovat.

„Tomáš už v minulé sezoně dokázal, že je pro nás klíčovým hráčem. Úplně stejné parametry od něj očekáváme i letos. Je prvním z těch hráčů, kteří by měli plnit roli vůdce týmu. Věříme, že kostra týmu zůstane pospolu a budeme pokračovat v dobrých výkonech," přeje si Petr Dočkal.

Ten už má společně s realizačním týmem hotový plán předsezonní přípravy. Začít by se mělo v pondělí 2. května dřinou „na suchu".

Později se pak hráči vydají na led, v rámci přátelských zápasů se na začátek srpna chystá také Zubr Cup, kde by neměly chybět celky z extraligy či EBEL ligy.

„Plán přípravy máme odsouhlasený vedením. Nemůžeme jít cestou například Šumperku, ten se sešel až před vstupem na ledovou plochu. Čeká nás nepopulární dril – letní příprava, ze které mužstvo bude těžit i na ledě. Budeme opět spolupracovat s kondičním trenérem Tomigou, se kterým jsme byli v minulé sezoně maximálně spokojeni," pověděl hlavní kouč Zubrů.

Prvním hráčem na soupisce hokejistů Přerova pro sezonu 2016/2017 je kapitán Tomáš Sýkora

Lubomír Svoboda: Tentokrát si budeme vybírat

Radost s hladkého průběhu jednání s ostříleným hráčem měl pochopitelně i generální manažer klubu Lubomír Svoboda.

„Pro nás to znamená strašně moc. Už vloni to byl Tomáš, kdo svým podpisem uvolnil takovou nedůvěru k nováčkovi soutěže. Od té doby už měli různí hráči zájem se sem dostat," připomněl.

Také přerovský manažer chce udržet většinu stávajícího kádru tak, aby se tým příliš neproměnil. Jak ale přiznává, s doplněním o nové hráče se počítá, co víc, zájemců, kteří by rádi hráli za Zubry, je přímo fronta.

„Dnes už nejsme v pozici, že bychom museli hráče prosit. Naopak se nám sem po úspěšné sezoně hlásí spousta hráčů. Tentokrát si budeme moct vybírat z neuvěřitelného počtu hokejistů tak, abychom kádr doplnili. Do konce dubna chceme mít podepsanou asi polovinu hráčů. To, že kapitán zůstává, je taky symbolem, že vše pokračuje dál," řekl Svoboda.