„Samozřejmě víme, že hrajeme s týmem, který se chce poprat o baráž, takže se chystáme na těžkého soupeře. Ta soutěž je ale vyrovnaná. Budějovice budou favorit, ale nejsou o nic lepší než ostatní týmy, což znamená, že do zápasu půjdeme s tím, s čím vždy," pověděl jeden z trojice přerovských koučů Vladimír Kočara.

Přerované se však potýkají s problémy v zadních řadách. Dlouhodobě zraněný je Martin Novotný, v sestavě se neobjevuje ani Rostislav Šnajnar, který do utkání nezasáhne ani tentokrát.

Po sporných rozhodnutí sportovně technické komise (STK) navíc Zubři přišli o Petra Přindiše, který si odpyká poslední část třízápasového trestu a nyní i Jakuba Ference, který v minulém utkání dostal trest ve hře, tudíž do mače s Budějovicemi zasáhnout nemůže. Nepomohlo ani odvolání přerovského klubu.

Pomoci by mohl návrat Mikuláše Zbořila, ani jeho start však vzhledem ke zdravotnímu stavu mladého beka není jistý.

„Ano, v obraně máme momentálně problémy, takže to dáváme dohromady. Start Mikuláše Zbořila je otazníkem," pověděl Kočara.

S nepříjemnostmi se jeho tým potýká i mezi třemi tyčemi. Jiří Slovák stále léčí zranění ze zápasu v Litoměřicích. Nyní podstoupil vyšetření, k dispozici by mohl být údajně za týden.

„Jirka Slovák regeneruje, v úterý podstoupil vyšetření a čeká se na výsledky. K dispozici může být v horizontu týdne, možná se ale objeví na střídačce už ve středu," prozradil trenér Petr Dočkal.

Po nepříliš přesvědčivých výkonech Martina Vojtka tak bude klíčová účast Juraje Šimbocha, který ve středu v bráně nebude chybět.

Do jaké míry pomůže zastavit to nejkvalitnější, co druhá nejvyšší soutěž nabízí, je zatím ve hvězdách.

Pozor si Přerované musí dát zejména na útočnou dvojici Martin Heřman (6+7) a Josef Straka (4+9), kteří vévodí tabulce kanadského bodování.

Pohled na prvoligovou tabulku je pro Přerov stále velice pozitivní, na pátém místě ztrácí na vedoucí Motor pouhé čtyři body.

Z tohoto hlediska tak MEO Arénu ve středu čeká boj o přední příčky tabulky.