Prvním překvapením zápasu byl Ondřej Kocián, který se po dlouhé době postavil do domácí svatyně. Prostějovský brankář se musel předvést už po osmi sekundách hry. Naopak Jestřábům se moc nedařila střelba. Ani první krev na sebe nenechala dlouho čekat. Sršeň po střetu musel na krátké ošetření.

Prostějovští se do zápasu postupně dostávali. Vrcholem pak byl úvodní gól
z hole Robina Malého. Jurík zprava našel rozjetého Malého, který se natáhl po puku 
a Sklenáře prostřelil mezi betony. Úvodní třetina tak skončila jednobrankovým náskokem Zacharových svěřenců.

Domácí vlétli do druhé části jako uragán a okamžitě začali ostřelovat přerovskou bránu. Ve dvacáté čtvrté minutě se dostal do úniku Stejskal. Sklenář jeho první střelu ještě vyrazil, ale na dorážku byl již krátký. Za vedení 2:0 se Prostějov stal vládcem ledu a hostům nic nedovoloval.

Sakrajda rozkopal koš

Největší šance Zubrů stála na Jedličkově hrubé chybě. Kotouče se zmocnil Kovařík, ale na Kociána nevyzrál. V samotném závěru třetiny došlo také na pěstní souboj mezi Jedličkou 
a Sakrajdou. Nakonec si z ní odnesl Jedlička dvouminutové vyloučení a pro Sakrajdu duel skončil. Vzteky pak rozkopal koš před šatnou.

Do závěrečné části naskočili aktivněji hosté. Kolář okamžitě prověřil pozornost Kociána, ten byl však připraven. Vzápětí přerovský útočník hákoval a odporoučel se na trestnou lavici. Tím nabídl Jestřábům dvojitou přesilovku.

Fanoušci Jestřábů

Tu ještě domácí neproměnili, ale ve hře pět na čtyři přidali svůj třetí gól. Nejprve pálil Švaříček. Sklenář puk vyrazil. K dorážce se dostal Kučera, ale ani on se neprosadil. Až třetí střelec Marek Indra dopravil kotouč do brány.

Vedení 3:0 zajišťovalo Prostějovu potřebný klid k dohrání zápasu. 
V publiku to stále vřelo, zvlášť když prostějovští fanoušci zapálili přerovský dres. Nic vážnějšího se ale nestalo. Hráči LHK tak vstoupili do finálové série přesvědčivou výhrou 3:0.

Hodnocení koučů

„Série začala domácím vítězstvím. Prostějov vyhrál 3:0, ale k postupu to musí udělat ještě dvakrát. Tomu budeme chtít zabránit," řekl po zápase přerovský lodivod Vladimír Kočara, který věří ve zdramatizování finále: „V pondělí se na nás projevila dlouhá semifinálová série. Musíme toho zlepšit hodně, ale věřím, že doma vyhrajeme."

Důvod k úsměvu měl naopak domácí trenér Petr Zachar.

„První třetina byla hodně vyrovnaná, ale od té druhé jsme už převzali iniciativu. Odskočili jsme na 2:0 a potom jsme už byli lepší. Zaslouženě jsme vyhráli," pochválil své svěřence Zachar a dodal.

„Každé vítězství je důležité, hlavně to domácí. Míč je na straně Přerova, ten musí doma vyhrát, jinak by se dostal do velkých problémů. Výhoda jeproto nyní na naší straně 
a snad ji také využijeme."

LHK Jestřábi Prostějov – HC ZUBR Přerov 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Malý (Jurík, Šebek), 24. Stejskal (Venkrbec), 44. Indra (Kučera, Švaříček).. Vyloučení: 9:5 navíc Sakrajda 5+OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4212. Stav série: 1:0

LHK Jestřábi Prostějov: Kocián – Švaříček, Knesl, Polák, Kolibár, Malý, Malý, Nedbálek, Jedlička, Veselý – Stejskal, Luňák, Kučera, Černý, Venkrbec, Duba, Šebek, Indra, Belay, Sršeň, Jurík, Antončík. Trenér: Petr Zachar.

HC ZUBR Přerov: Sklenář – Pala, Osina, Janota, Vlček, Kudělka, Zbořil, Kundrátek, Kratochvíl, Goiš, Sedlák, Kovařík, Sakrajda, Brančík, Ditrich, Šťastný, Kolář, Blinka, Haloda, Matula, Málek. Trenér: Vladimír Kočara.