„Po delší době přijel Prostějov výborně připravený. Prvních deset minut jsme s jeho hrou měli problémy, ale pak jsme podle mě už měli zápas ve svých rukou,“ všiml si přerovský trenér Vladimír Kočara.

„Zápas byl vyrovnaný, domácí jsme určitě překvapili naším pojetím hry,“ řekl kouč Prostějova Jiří Šejba.

První třetina i přes prapodivnou atmosféru nabídla výborné tempo a dva góly. U obou sehrál roli lídr přerovské ofenzivy Roman Pšurný. V té záporné se ocitl na konci 11. minuty, kdy se naopak blýskl prostějovský Petr Chlán. Teprve 21letý centr si při vhazování počínal mazácky, zkušenějšího Pšurného po vyhraném buly obešel a parádně předložil Lukáši Žálčíkovi, který otevřel skóre.

Ani ne o dvě a půl minuty později už byl ale tahoun Zubrů opět za hrdinu, když po výborné akci Radka Kučeříka doslova dotlačil puk za Bláhu v jestřábí kleci.

Druhá dvacetiminutovka patřila Zubrům, ale také skvěle chytajícím gólmanům na obou stranách. Ujala se pouze šťastná teč Vlastimila Dostálka. Brusli nejlepšího přerovského střelce nastřelil v přesilovce ve 22. minutě Jakub Kubeš a puk zamířil přesně do odkryté části Bláhovy klece.

Hokejisté Přerova (v modrém) proti Kladnu. Jaromír Jágr
Jágr po porážce spěchal na vlak. Už se soustředí jen na hokej, řekl trenér

HOLÍK DRŽEL ZUBRY

Hrdina předešlého duelu Jestřábů v Třebíči ale musel řešit větší množství vážných situací před svou svatyní než Martin Holík. Ten zase hasil šance hostů po chybách Zubrů a parádní zákrok vytasil také na začátku třetí třetiny proti střele Drtila.

„Měli jsme svoje možnosti, ale po hloupých chybách jsme bohužel dovolili dát Přerovu dvě branky. Utkání však bylo pořád otevřené. Je to pořád dokola, máme šance, ale nedáme góly,“ kroutil hlavou Jiří Šejba.

Domácí trpělivou defenzivou nepouštěli Prostějov do možností ke srovnání a sami udeřili v 51. minutě. Čípovu střelu šikovně dorazil za Bláhu Jan Štefka, který si tak připsal první gól v české seniorské soutěži.

Necelých sedm minut před koncem však Mrázek šikovně vysunul Petra Chlána, který nedal Holíkovi šanci. Drama by bylo na světě, kdyby však závěrečné minuty nepatřily domácím.

Radek Číp navíc 18 vteřin před koncem přesnou střelou z mezikruží pečetil na 4:2.

„Škoda jen, že jsme tam nevyužili dalších šancí, které se nám naskytly. Je to zasloužené vítězství podpořené výborným Holasem v bráně,“ uzavřel lodivod Přerova Kočara.

Hokejisté Přerova (v modrém) proti Kladnu. Martin Holík
První zákrok v Chance lize proti Jágrovi. Co Holík prohodil s legendou?

BILANCE JASNĚ PRO PŘEROV

Od návratu obou hanáckých rivalů do druhé nejvyšší soutěže se jednalo už o třiadvacáté derby. Přerov se z triumfu radoval už pošestnácté a v aktuální tabulce Chance ligy se vrátil na druhou příčku za Jihlavu. Jestřábům patří jedenácté místo.

Náročný program pro oba celky pokračuje už ve středu. Zubři míří na led Kolína, Prostějov hostí Frýdek-Místek.

HC Zubr Přerov – LHK Jestřábi Prostějov 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 14. Pšurný (Doležal, Kučeřík), 22. Dostálek (Kubeš, Pšurný), 51. Štefka (Číp, Hejcman), 60. Číp (Štefka, Hejcman) – 11. Žalčík (Chlán, Hrníčko), 54. Chlán (Pěnčík, Mrázek). Rozhodčí: Koziol, Skopal – Hranoš, Konvička. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Bez diváků.

Přerov: Holík – Hrabal, Kubeš, Forman, Zbořil, Krisl, Dluhoš, Kučeřík – Dostálek, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, Štefka – Ryšavý, Süss, M. Svoboda – Václavek, Indrák, Macuh. Trenér: Vladimír Kočara.

Prostějov: Bláha – Hrdinka, Matyáš, Piegl, Drtil, Krejčí, Staněk, Pěnčík – Vachutka, Podlaha, Mrázek – Antoníček, Kaut, Novák – Hrníčko, Chlán, Žálčík – Jandus, Motloch, Ouřada. Trenér: Jiří Šejba.