Byl čtvrtý zápas v něčem jiný než ty předchozí?

Já bych řekl, že se nám dařilo hrát po celý zápas vyrovnanou partii. Myslím, že jsme je i přestříleli, což se nám v některých zápasech nedařilo. Občas jsme pocítili jejich kvalitu, ale podle mě jsme hráli stejně dobře jako ten poslední domácí zápas. Chybělo tomu akorát to štěstíčko. To si nevymýšlím, to je holý fakt. Škoda toho smolného gólu, který byl rozhodující.

Dají se hledat příčiny nezdaru 
i v nevyužitých přesilovkách?

V takových zápasech přesilovky o všem rozhodují. Byl to zlom v zápasu. Když toho nevyužiješ, tak můžeš počítat s tím, že se ti to vrátí. Nevyužité přesilovky zápas ovlivnily. Tak, že nám chyběl jeden gól.

V závěru druhé třetiny jste přišli o vedení, ale vás to nijak neovlivnilo, do třetí části hry jste naskočili, jako by se nic nestalo. Co jste si řekli v kabině?

Když se dostane takový smolný gól do šatny, tak o tom člověk může přemýšlet, může být tím ovlivněný, jestli to nebyla nějaká chyba. My jsme ale tyto myšlenky nechali 
v kabině a šli jsme do toho naplno. S tím, že to aktivně zvládneme a odehrajeme třetí třetinu dobře, což se nám nakonec i podařilo. Byť konec byl smolný. Nechali jsme ale na ledě opravdu všechno.

Stojíte jako poražení, ale celá sezona se dá hodnotit pozitivně. Souhlasíte?

Bylo to nahoru dolů a my jsme s celou kabinou rádi, že v podstatě končíme nahoře. Ze začátku to nebylo ideální. Nedařilo se, nevěděli jsme, jak to zlomit. Opravdu jsme zkoušeli spoustu variant, jak to napravit, ale prostě se to nepovedlo. Tak to v hokeji chodí. Přišla změna trenéra 
s velkým očekáváním, co to 
s námi udělá. Trenéři to naladili opravdu výborně. Každý si našel své místo, udělal maximum pro týmový úspěch. A já si myslím, že to finále byl úspěch.

Celkově jste ve finále byli Prostějovu více než zdatným soupeřem.

Celá série byla velmi vyrovnaná, myslím si, že jsme dokázali Prostějov pořádně potrápit. Mají velmi kvalitní kádr. Všechno hrálo v jejich prospěch, navíc začínali doma a my jsme věděli, že pokud chceme vyhrát, tak tam musíme aspoň jednou uspět. Sice se to nakonec nepovedlo, ale odehráli jsme to podle mě velmi důstojně a se ctí. Každý zápas byl jiný, někdy ten rozdíl byl větší, ale dnes podle mě vyhrál šťastnější tým.

Autor: ONDŘEJ LAUŠMAN