„Předpokládám, že zápas bude mít stejný průběh jako ten minulý. Přerovský tým by měl být kompletnější, takže určitě půjde o kvalitní hokej. Je to pro nás ideální zakončení přípravy," pochvaloval si prostějovský trenér Málek.

„Je to sice pořád přátelský zápas, ale navíc poslední. Chceme se prezentovat v co nejlepším světle. Rádi bychom odčinili v Prostějově tu naši domácí porážku," poznamenal Lubomír Václavíček, asistent trenéra Zubrů a prozradil recept na výhru: „Klíč k úspěchu? Musíme se hlavně vyvarovat hrubých chyb v obraně a hrát svou hru. Pokud podáme kompaktní výkon, tak můžeme pomýšlet na úspěch. Víme však, že nás čeká těžký duel."

Páteční utkání se Zubry bude také prostějovskou generálkou na 2. ligu.

„Neplánovali jsme to tak, ale jsme rádi, že poslední zápas přípravy je právě s Přerovem. Věřím, že nás takový duel dokonale prověří," říká Málek.

Jestřábi si se silnými Zubry poradili už minulý týden, přesto by rádi svou hru ještě zlepšili.

„Chci, abychom hráli víc pět na pět. V Přerově jsme se nechávali zbytečně vylučovat. Jinak jsme tam hráli poměrně dobře, neměli jsme moc výkyvů. Tentokrát se ale více zaměříme na obranu a rychlou rozehrávku. Tato pasáž hry nám dělá stále problémy," přiznal Josef Málek.

Zubrům budou chybět dva hráči, ale i tak si chtějí ověřit složení kádru na první mistrovské utkání.

„Budeme postrádat Marka Ditricha a Honzu Koláře, kteří nebudou k dispozici z rodinných důvodů. Jinak bychom měli nastoupit v kompletní sestavě, ve které bychom se chtěli prezentovat v prvním mistrovském utkání," prozradil Václavíček.

Pro Prostějov bude duel s regionálním rivalem vrcholem nabitého týdne.

„Tři zápasy během čtyř dnů by pro nás neměly být výrazným problémem. Chceme kluky držet až do konce prosince ve vysokém tréninkovém tempu. Teprve po začátku nového roku se bude rozhodovat o úspěchu. Tam by se měl naplno projevit náš profesionální přístup. I z tohoto důvodu nevidím v počtu zápasů nějakou překážku," uzavřel Málek.

Druhá bitva o Hanou začne již v pátek od 18 hodin.