Radost z derby mají i hokejisté, protože oba kluby jsou pověstné svými fanoušky
a skvělou atmosférou, kterou dokážou vytvořit.

Zářným příkladem bylo finále druhé ligy v sezoně 2013–2014, díky kterému se dostal Prostějov do první ligy. Na zápasy tehdy chodilo až pět tisíc diváků.

Letos čekají na hokejisty rovnou čtyři prvoligové bitvy
o Hanou.

Bitka Přindiše se Sobotkou. Autor: DENÍK/Ivan Němeček

Rozhodla první třetina

První letošní vzájemný duel ovládli přerovští borci.

Do prostějovské svatyně nastoupil premiérově Luboš Horčička a už v první minutě, po první střele, vytahoval puk ze sítě. Překonala ho exprostějovská dvojice ve službách Přerova Polák, Šebek.

O tři minuty později se zprava prosadil Dostálek. Horčička pak nahrál Sedlákovi do tutové šance, ale stačil jeho střelu pokrýt.

Třetí branku Zubrů si však připsal Stoklasa. Kouč Přecechtěl tak musel sáhnout po oddechovém času.

Čest domácích nakonec zachránil Sobotka, který si krásně najel do Moskalovy přihrávky.

„O celém zápasu rozhodla první třetina. Utkání už potom bylo takové, jaké bylo," přiznal prostějovský trenér Kamil Přecechtěl.

Prostějovští Jestřábi v přípravě proti Přerovu

Rozseknutý obličej

I druhou dvacetiminutovku ovládli hosté.

Prostějov ji sice zahájil velkým tlakem, který přetavil v branku Jakub Čuřík, hosté však okamžitě využili přesilovou hru a zásluhou Pšurného znovu Jestřábům odskočili na rozdíl dvou branek.

Petr Přindiš a jeho jizva z bitky se Sobotkou

V pětatřicáté minutě se dostal do potyčky Přindiš s Čuříkem. Na led však naskočil Sobotka a nejprve zezadu srazil přerovského hráče a poté se mezi nimi strhla velká bitka.

Přindiš
z ledu odcházel s tváří rozseknutou od Sobotkovy brusle. Pro oba duel skončil, Přindiš si navíc odnesl několik stehů.

„Kdo někdy hrál hokej, tak ví, že to bylo naprosto unfair od hráče Prostějova," řekl asistent přerovského kouče Vladimír Kočara.

„Já se k tomu ani vyjadřovat nechci," kroutil naopak hlavou prostějovský lodivod Kamil Přecechtěl.

Jedenadvacet trestů

Přerov vzápětí využil další přesilovku. Na Horčičku tentokrát vyzrál Dostálek.

Domácí družstvo už nemělo dostatek sil na odpověď. Navíc bitka vyhrotila i zbytek zápasu. Sudí nakonec rozdal na jednadvacet trestů.

„Já to připisuji taky únavě. Prostějov hrál ve čtvrtek zápas," řekl Kočara.

Třetí část už přinesla jen tři zajímavé momenty. Horčička si vypil svůj kalich hořkosti až do dna, když při rozehrávce za brankou upadl. Přerovský Goiš si vysloužil po výměně názorů od rozhodčího trest do konce utkání a hlavně Pšurny přidal šestou trefu hostů.

„Bylo to přípravné utkání jako každé jiné. Možná trošku vypjatější a řekl bych, že zbytečně. Opět jsem viděl věci, na kterých musíme pracovat," uzavřel kouč Prostějova.

„Každé vítězství potěší, ale je to pořád jen příprava," krotil emoce z úspěchu asistent trenéra Zubrů Kočara.

LHK Prostějov – HC Přerov 2:6 (1:3, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Sobotka (Moskal), 22. Čuřík (Venkrbec) – 1. Polák (Šebek), 3. Dostálek (Pšurný, Sýkora), 7. Stoklasa (Blinka), 23. Pšurný (Sýkora), 35. Dostálek (Pšurný), 50. Pšurný (Sýkora). Vyloučení: 10:11 – Sobotka 5+OK – Přindiš 5 + OK, Goiš 5 + OK. Využití: 0:2. Diváci: 857.

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička – Malý, Sobotka, Kaluža, Mojžíš, Rudl, Husák, Protivný, Liška – Rod, Moskal, Kajaba, Medek, Venkrbec, Stejskal, Čuřík, Kunce, Šlahař, Česlík, Augustin. Trenér: Kamil Přecechtěl.

HC ZUBR Přerov: Sovák – Chmelíř, Grof, Novák, Přindiš, Vágner, Polák, Zbořil, Šnajdar – Pšurný, Sýkora, Dostálek, Goiš, Sedlák, Kratochvíl, Blinka, Šebek, Stoklasa, Málek, Školoud, Král. Trenér: Petr Dočkal.