Zubři vstoupili do utkání s jasným odhodláním odčinit předchozí dvě neúspěšná vystoupení. Trenér Vladimír Kočara musel oželet služby zkušeného forvarda Sakrajdy, jehož nepustila do hry nemoc a k dispozici nebyl ani obránce Běhal, kterého si vyžádal juniorský tým Třince.

Úvodní třetina přinesla více boj než hokejovou krásu. Na obou stranách bylo k vidění několik šancí, ale skóre na ukazateli zůstalo nezměněno.

Ve druhém dějství byli Zubři jasně lepším týmem a gólmana Slováka v domácí svatyni prakticky nenechali vydechnout. Jejich střelecké pokusy ale zůstaly bez kýženého efektu.

„Hráče jsem upozorňoval, že domácí hrají o všechno. Jejich nadšení a bojovnost nakonec jim k úspěchu stačila. Opticky jsme sice tlak měli, ale nedali jsme góly ani z těch vyložených šancí," zlobil se přerovský trenér.

O osudu střetnutí rozhodlo dění ve třetí dvacetiminutovce.

„Šli jsme do ní hned v oslabení a navíc brzy na to jsme hráli ve třech, což nám nabouralo plány. Domácí čekali na naši chybu a jedna také v závěru přišla a byli jsme za ni také potrestáni. Nebylo to však o té jedné chybě, ale o tom, že jsme nebyli produktivní," zdůraznil příčinu neúspěchu lodivod Zubrů.

Odhodlaní a průběžným stavem posilnění Bobři po nenápadné akci překvapili z dorážky brankáře Vojtka a rázem se ujali čtyři minuty před závěrečnou sirénou překvapivého vedení.

Nejhorší možný scénář byl rázem pro Zubry těžkým direktem. Už museli vsadit všechno na jednu kartu. Vojtek zůstal na střídačce a do pole zamířilo šest hráčů. I přes evidentní snahu a důraz se už Přerovanům kýženého vyrovnání docílit nepodařilo.

Valašské Meziříčí se tak stává pro Zubry prokletým týmem. Litovat můžou hlavně velkého množství neproměněných příležitostí hlavně ze druhé třetiny.

„Sedm zápasů v řadě jsme bodovali. Že tu šňůru přerušíme ve Valmezu mě rozhodně nenapadlo, ale bohužel realita je taková," dodal Kočara.

Další zápas čeká Přerovany v sobotu, kdy znovu pojedou ven, a to do Frýdku-Místku.

HC Bobři Valašské Meziříčí – HC ZUBR Přerov 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávky: 56. Škutchan (Kubáč, Hartmann).

Rozhodčí: Koliba – Bojda, Mikler. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváků: 300.

HC Bobři Valašské Meziříčí: J. Slovák I. – Ferenc, Hartmann, Heča, Kvapil, Tomiga, Zábojník, Matušenko – Kubáč, Martiník, Kundera, R. Škutchan, D. Varga, Mir. Varga, Mar. Varga, A. Škutchan, J. Slovák II., Pavlas. Trenér: Jan Vavrečka.

HC Zubr Přerov: Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Tomeček, Kudělka, Janota, R. Šťastný – Goiš, Sedlák, Kovařík – Ditrich, Brančík, Haloda – Blinka, D. Šťastný, Málek – Školoud, Kolář, Kundrátek. Trenér: Vladimír Kočara.

2. liga, skupina Východ

Další výsledky 33. kola: Prostějov – Technika Brno 1:3, Břeclav – Vsetín 2:3, Opava – Poruba 2:1, Frýdek-Místek – Hodonín 0:4, Nový Jičín – Orlová 3:2 po prodl.

TABULKA

Tabulka