Kvalifikace o I. ligu se Slovanem Bratislava v roce 1982, baráž o extraligu v roce 1996 ani dalším velkým zápasům se na zimním stadionu v Přerově nedostalo takové pocty jako souboji s lídrem prvoligové tabulky 13. listopadu 2023.

„Koncem října jsme dostali informaci o zařazení utkání Přerov – Poruba do vysílání ČT Sport. Hned druhý den přijela na náš zimní stadion revizní dodávka s kameramanem a technickými pracovníky. Řešili jsme zázemí, umístění kamer a další potřeby štábu. Bylo jasné, že budeme muset provést technické změny,“ prozradila marketingová manažerka HC Zubr Přerov Martina Spurná.

Pikantní topinka s masovou směsí na hokeji v Přerově (vlevo) a bavorský párek v rohlíku.
Novinky z bufetu na hokeji v Přerově mizí okamžitě. Další se chystají

Změny na tribuně i v boxu časoměřičů

V posledních dvou řadách hlavní tribuny za střídačkami například musela být demontována velká část sedaček, kde je běžně místo na sezení pro partnery klubu a VIP. Zde měli nově místo komentátoři a dva kameramani.

„Byla to pro nás zkouška. Přijelo několik přenosových vozů, museli jsme překopat zázemí zimního stadionu. Například jsme řešili, kudy povede více než kilometr kabeláže. Nespoléhalo se na jističe na zimním stadionu, štáb přivezl vlastní generátor,“ zmínila Martina Spurná.

Dokonce došlo i na úpravy zeleně v okolí stadionu a změna potkala třeba i box časoměřičů.

„Z externího výstupu jsme propojovali přes notebook časomíru na zimním stadionu s přenosovým vozem, aby byl čas ukazatele skóre přesně synchronizovaný. To jsme například zažili poprvé. Také jsme kvůli televizi museli natáhnout komerční přestávku na maximální délku 75 sekund,“ řekl Aleš Novotný, vedoucí boxu časoměřičů.

V Přerově si tak vyzkoušeli, jak by vypadá „extraligový“ přenos se vším všudy.

„Byl to pro nás zátěžový test, díky němuž budou moci zápasy HC Zubr Přerov velké produkce přenášet i v budoucnu. Přestože zázemí pro velké přenosy ve výbavě našeho zimního stadionu chybí, zvládli jsme to dobře a spokojenost byla i na straně České televize,“ řekla závěrem Martina Spurná.

Zdroj: Deník/Ivan Němeček
Hokejisté Přerova padli doma s Porubou 3:4. Roman Vlach
Jsem rád v Přerově, přiznal Vlach. Odchod Čechmánka otřásl rodinou