Proti Benátkám nad Jizerou tak byl na ledě vidět Vojtěch Tomi. Ten do Přerova přišel zatím na měsíční hostování, předtím se těžce prosazoval v Porubě. Trenéři pro něj našli místo v nově složeném třetím útoku vedle kapitána Tomáše Sýkory a Jaroslava Moučky. A odchovanec Vítkovic se ihned odměnil asistencí na první gól.

„Trenér říkal, že máme vše střílet do brány a nevymýšlet. Jít tam důrazně, jeden hráč se měl držet nahoře a zajišťovat to, jinak zbytek to měl dostávat na bránu,“ prozradil Tomi po utkání.

Za Porubu v této sezoně odehrál 19 utkání, zapsal si dva góly a jedinou asistenci. Jak se zdá, přerovské angažmá by mu mohlo svědčit více.

„V Porubě jsem nedostával prostor, jaký jsem měl dostávat. Seděl jsem tam na tribuně, takže mě poslali sem, což se snad vyplatilo,“ pousmál se čtyřiadvacetiletý forvard. „Pocity jsou určitě super, stejně jako parta. I hokejově jsme na tom dobře, fakt dobré,“ dodal.

ZPĚT JE I ZARPUTILOST„GOIŠÁKA“

Další pozitiva lze vidět v návratu Jiřího Goiše na led. Ten byl při neúčasti Jakuba Navrátila v lajně společně s Darekem Hejcmanem a Milanem Procházkou. A také Goiš byl u gólu, asistoval u branky Novotného na 4:0.

„Pomaličku se nám do kádru začínají vracet hráči po zranění. Ať už je to Novotný, Jirka Goiš nebo nově i Filip Dvořák. I na tohle musíme reagovat a sestavu jsme museli obměnit. Chtěli jsme už tu výsledkovou mizérii zlomit,“ přiznal trenér HC Zubr Přerov Petr Dočkal.

Na disciplinovaný výkon se Zubři pokusí navázat v nejtěžší možné aktuální zkoušce. Ve středu do Přerova dorazí vedoucí tým Chance ligy z Jihlavy. Ten by, nebýt televizního propadáku ve Vsetíně (prohra 2:9), měl za sebou už úctyhodných dvanáct výher v řadě.

„Papírově jsou sice silnější, ale v téhle lize se dá hrát s každým. Když budeme hrát zodpovědně a počkáme si na ně, můžeme je porazit,“ věří Vojtěch Tomi, pro kterého to bude další velká výzva po premiéře v přerovském dresu.