Zubrům 17. února k výhře 4:3 v Chrudimi stačilo 15 střel na bránu. Právě podobná produktivita zdobí Mikeskovy svěřence společně s precizní defenzivou od začátku tohoto roku.

„Soupeři jsme nepustili moc šancí na to, aby nás pozlobil. Za stavu 4:2 jsme si mysleli, že už si to pohlídáme, nicméně přišlo ještě zdramatizování. Člověk samozřejmě potřebuje i trochu štěstí, ale celkově jsme podali velmi dobrý, koncentrovaný výkon,“ hodnotil Mikeska poslední duel s Pardubicemi B.

Na domácím ledě Zubři v této sezoně triumfovali 4:3 a 5:2, jediná výhra Dynama přišla 18. listopadu v Chrudimi, kde se domácí radovali z vítězství 4:1.

Pozor (nejen) na formu

Potkávají se dva celky s dobrou formou v roce 2024. Zubři byli týmem měsíce ledna, béčko Pardubic zase dotáhlo svou stíhací jízdu za předkolem výhrou 3:1 v Sokolově, která byla osmou z posledních čtrnácti zápasů.

Kromě nebezpečně zlepšené formy Dynama si Přerované budou muset dát pozor na nejproduktivnějšího pardubického borce Daniela Herčíka (15+19), zkušeného Josefa Mikysku (8+23) či nejlepšího střelce, dlouhána Michala Pochobradského (17+12).

Velkými osobnostmi ofenzivy Dynama jsou také další extraligou políbení borci Tomáš Urban a samozřejmě dvojnásobný vítěz extraligy Daniel Rákos. Podle statistik se tolik nedařilo Tomáši Kautovi s Lukášem Žálčíkem, stále však jde o jedna z nejzvučnějších prvoligových jmen.

V defenzivě možná takovou kvalitu Pardubice nemají, hráči jako Jan Zdráhal, Karel Nedbal či Marek Voženílek v play-off budou chtít zúročit mimo jiné své extraligové zkušenosti.

V bráně si porci zápasů rozdělili David Honzík s Tomášem Vomáčkou, první jmenovaný odchytal o čtyři duely více, má o něco lepší statistiky a dá se předpokládat, že v pondělí naskočí jako jednička.

Úvodní duel předkola mezi Přerovem a Pardubicemi B je na programu v pondělí od 18 hodin v Chrudimi. Druhý a případně třetí rozhodující zápas se odehraje na Hané ve středu a čtvrtek od 17.30.