Zubři zůstali i po sobotní domácí porážce s Valašským Meziříčím po samostatných nájezdech na špici tabulky a do Opavy tak pojedou s nálepkou nejúspěšnějšího týmu soutěže.

Svěřence trenérů Oslizla a Václavíčka však rozhodně žádný lehký úkol nečeká. Opavský Slezan totiž patří v posledních týdnech k velmi úspěšným týmům, když v uplynulých sedmi zápasech nepoznal hořkost porážky.

Start třetího vzájemného duelu letošní sezony je naplánován na středeční osmnáctou hodinu.

Opavská série

Ještě před týdnem se mohli sérií sedmi zápasů bez porážky chlubit přerovští, teď už ale situace vypadá zcela jinak. Přesně tolik utkání naopak trvá současná neporazitelnost Slezanu.

Opavští hokejisté se v závěru loňského roku skutečně nadechli k výborným výkonům a pokračují v nich také letos. Svěřenci zkušeného trenéra Karla Suchánka si dokonce před Vánocemi vyšlápli na silný Hodonín a před týdnem na domácím ledě s čistým štítem odolali i náporu tradičně nepříjemného Nového Jičína.

Zatím poslední zápas sehráli ve Frýdku-Místku, kde byli také stoprocentně úspěšní. Série výher posunula Opavu na šesté místo v tabulce a také pořádně navýšila její bodové konto, které momentálně dosahuje zaokrouhlené číslovky 50.

Přerovští hokejisté naopak v posledních dvou zápasech zaváhali a navíc se od nich odvrátilo i střelecké štěstí, když konto soupeřů zatížili jen jediným vstřeleným gólem.

I přes vysokou a krutou porážku v Hodoníně a domácí nezdar s Bobry z Valašského Meziříčí se ale Přerov udržel na čele ligového pelotonu. Podaří se Zubrům znovu najít dobrou střeleckou mušku a přerušit vítěznou sérii týmu HC Slezan Opava?

Tahouni Slezanu

Největší nebezpečí pro obrany soupeřů momentálně představuje útočník Tomáš Měch, který vede tabulku produktivity opavského týmu. Dalšími nekompromisními forvardy jsou Tomáš Polok, Ivo Kocián a také velezkušený Zdeněk Pavelek.

Nejlepším střelcem Opavy nadále zůstává Kamil Glabazňa, který však v posledních zápasech na střídačce chyběl. V obranné fázi nejvíce tvrdí muziku Josef Tichý společně s Michalem Kukolem.

Brankářskou jedničkou pro středční zápas by měl být Adam Trenčan, který před čtyřmi lety nastupoval za tým přerovského extraligového dorostu a nyní v dresu Opavy podává stabilní výkony.

Poslední zápasy soupeřů

HC Frýdek-Místek – HC Slezan Opava 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Branky: 20. Gebauer (Martiník), 46. Sluštík (Sztefek) – 4. Kocián (Pavelek, Polok), 11. Tichý (Koloničný, Polok), 48. Chalupa (Kocián, Pavelek)

HC ZUBR Přerov – HC Bobři Valašské Meziříčí 1:2 sn (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0, 0:1)
Branky: 39. Ditrich (Sedlák) – 14. Sochorek (Ovšák), rozhodující nájezd P. Dvořák.

Předpokládané sestavy

HC Slezan Opava: Trenčan (Iláš) – Vitásek, Měkýš, Žídek, Koloničný, Tichý, Kukol, Kříž, Měch, Polok, Tůma, Pavelek, Kocián, Grofek, Černý, Chalupa, Suchánek, Kovalovský

HC ZUBR Přerov: Tihlář (Kašík) – Faltýnek, Novák, Osina, Halouska, Vlček, Musil, Řezníček, – Sedlák, Ditrich, Sprušil – Hanák, Kočara, Kotásek – Coufal, Kohút, Goiš – Martinák, Kolář.

(an)