Tým IHC Night Birds Přerov uspořádal v sobotu 14. dubna exhibiční turnaj u příležitosti slavnostního otevření plochy a na druhý den úspěšně vstoupil do 1. Olomoucké in-line hokejové ligy (druhá nejvyšší soutěž v ČR), když si na své konto připsal dvě dvojciferná vítězství.

V sobotu se nejvíce dařilo české juniorské reprezentaci a v neděli pak domácímu celku.

Ten prošel před sezonou velkou obměnou a v jeho dresu se tak prohání z velké většiny hráči HC ZUBR Přerov.

První Olomoucká liga se hraje turnajovým způsobem, což znamená dva zápasy v jednom hracím dni. Letošní premiéru měla v neděli 15. dubna v Přerově a klukům z domácího IHC Night Birds se vedlo na výbornou.

Podle všeho na úvod sezony narazili na dva nejslabší týmy v sedmičlenném startovním poli, a také výsledky tomu odpovídají – Olomouc porazili 13:3 a Valašské Meziříčí dokonce 16:2.

„Letos se poskládal téměř nový tým plný současných či bývalých hokejistů. Pokud chceme mít nějaké výsledky, tak to prostě jinak nejde. Věřím, že já s Markem Ditrichem a Pavlem Hanákem, coby mistři republiky v in-line hokeji z roku 2005 s IHC Reflex Zlín, předáme klukům nějaké zkušenosti v boji o přední příčky,“ říká hrající trenér Vladimír Kočara.

IHC NIGHT BIRDS PŘEROV – IHC CAESARS OLOMOUC 13:3 (4:1, 2:0, 3:1, 4:1)

Branky: Ditrich 4, Hanák 2, Kočara 2, Kuča, Herman, Pospíšil, Ferenc, Vaněk.

Sestava: Sklenář – Ferenc, Herman, Hanák, Ditrich – Kočara, Faltýnek, Vaněk, Blinka – Zdráhal, Valášek, Pospíšil, Kuča.

IHC NIGHT BIRDS PŘEROV – IHC VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 16:2 (3:0, 6:0, 3:2, 4:0)

Branky: Kočara 4, Vaněk 4, Hanák 2, Ditrich 2, Blinka 2, Herman, Valášek.

Sestava: Sklenář (od 25. Škandera) – Ferenc, Herman, Hanák, Ditrich – Kočara, Zbořil, Vaněk, Blinka – Zdráhal, Valášek, Mašíček, Gremlica.

„Dvě vysoká vítězství pro nás byla určitě příjemným začátkem. Další zápasy už ale nebudou tak jednoduché. Hrajeme totiž se Šternberkem, loňským vítězem, který nás pořádně prověří, jak na tom jsme,“ upozorňuje Kočara.

Příští turnaj je na programu v neděli 29. dubna na zimním stadionu v Novém Jičíně, kde přerovští in-line hokejisté odehrají další dva zápasy s béčkem IHC Devils Zlín a s už zmiňovaným HC TJ Šternberk.