Družstvo v čele s manažerem Patrikem Škanderou má před sebou novou výzvu.

Loňský rok byl pro Přerovany nadmíru úspěšný. Tým mužů se stal vítězem 1. ligy Olomouckého kraje a v baráži vybojoval díky vítězstvím nad Chrudimí, Prahou a Rakovníkem postup do nejvyšší domácí soutěže.

„Loňská sezona byla absolutním vrcholem. Nikdo nepočítal s tím, že s muži vyhrajeme 1. ligu, a na finálovém turnaji jsme porazili všechny soupeře. Velký dík patří Vláďovi Kočarovi, který tým dokázal ukočírovat," zhodnotil výsledky Patrik Škandera manažer přerovského oddílu.

Výborně si vedli také mladší věkové kategorie, které sbíraly úspěchy na republikových turnajích. Junioři si dovezli bronz z MČR, starší žáci skončili pátí na MČR, mladší žáci brali stříbro na MČR a přípravka obsadila čtvrté místo na MČR.

Po úspěšné loňské sezoně je pomyslná laťka nasazena vysoko.

„Co se týká juniorky, tak kluci si dali za cíl postoupit do finálového turnaje. Letos je už juniorská extraliga celorepubliková, takže tým má možnost v rámci základní skupiny vidět všechny soupeře v akci," uvedl Škandera.

Prvoligový tým by se rád dostal na stupně vítězů.

„Samozřejmě bychom se chtěli prát o příčky nejvyšší, ale úspěchem by bylo už samotné umístění v první polovině tabulky," prozradil Škandera, sám aktivní hráč klubu.

Jednatel klubu potvrdil, že ambice postoupivšího A-týmu Night Birds jsou založeny na účasti v play off.

„Důležité bude skončit v základní skupině moravské divize na čtvrtém místě a pak můžeme bojovat o umístění v rámci finálového turnaje," uvedl.

„Základ kádru byl už jasný. Soupisku budeme ještě nyní průběžně doplňovat. Čekáme, až se kluci vrátí ze zahraničí. Mohl by nás posílit i Tomáš Kundrátek z Washingtonu, který nám účast spolu s bratrem přislíbil," prozradil.

„Rádi bychom pozvali všechny příznivci na naše zápasy. V extralize určitě budou mít možnost vidět vysokou herní kvalitu in-line hokeje, která se dá měřit i se světovou úrovní. Velmi kvalitní budou i zápasy prvoligové, kde právě moravská část patří ke špičce soutěže. Jejich podporu by si kluci určitě zasloužili," pověděl závěrem Škandera.