Berani se klíčového vedení 2:0 ujali v první třetině. Ukázali větší produktivitu, jinak se jednalo o vyrovnané utkání.

„Rozhodlo zlínské proměňování šancí a naopak naše neproměňování. Led nebyl optimální, ale fyzicky jsme nějak nezaostávali. Splnilo to účel, dobře jsme potrénovali, tři zápasy ve třech dnech nám něco dali kondičně,“ ohlížel se autor jediné přerovské branky Jiří Goiš.

„Zrovna se prohodily lajny, měl jsem první střídání s Pšurkou a Sikim. Řekli jsme si tři věty, kde mám stát, odrazilo se to tam ke mně v přesilovce, už jsem to jen doklepával do sítě,“ popsal svou trefu na 1:3 Goiš.

Zubři pak vycítili šanci, další branku však nepřidali a turnaj tak zakončili jako třetí tým za vítězem ze Zlína a druhými Novými Zámky. Tabulku uzavírá Jihlava.

„Byl to kvalitní turnaj, přijely silné týmy, splnilo to svůj účel. Minulý týden se nám zápasy nepovedly, takže jsme se snažili k tomu přistoupit zodpovědně zezadu. To se nám podařilo s Jihlavou a trošku nám to zvedlo sebevědomí,“ myslí si Jiří Goiš.

Ten má své místo v sestavě pro nadcházející ročník jisté. Jiní hráči o něj ještě bojují a Zubr Cup sloužil také k tomuto účelu. „Myslím si, že nějaké dvojičky a trojičky jsou poskládané. Nevím, jestli se jedná o dvě nebo tři místa, která se teď řeší a kluci o ně bojují. Trenér to má určitě na papíře, příští týden to nějak vykrystalizuje a sestava se bude ladit do ligy,“ prozradil Goiš.

KLUCI ZE ZLÍNA MI JDOU NA SVATBU

Nejen pro něj se jednalo o speciální utkání. Vazby mezi Zlínem a Přerovem jsou velké. „Někteří kluci ze Zlína mi jdou příští týden na svatbu, třeba gólman Kuba Sedláček, takže tím, že jsem mu dal gól, už prý nemám v obálce nic čekat,“ smál se Jiří Goiš.

Ve zlínském dresu se představili i dva ryzí Přerované. Jakub Herman se k Beranům přesunul z Olomouce. „Led byl špatný, bylo to těžké utkání, spíš taková plácaná. Ale těšil jsem se na to, bylo to fajn, spousta kamarádů, rodina, bylo to skvělé,“ zmínila posila Zlína.

Další sezonu u Ševců má před sebou obrovitý bek Jakub Ferenc. Ten si utkání v Přerově tolik neužil. „Mně to moc nesedlo. Byl jsem možná trošku přemotivovaný, nebo se mi nechtělo hrát proti klukům, které všechny znám. Za sebe výkon nebyl ideální, ale vyhráli jsme, to je hlavní,“ usmíval se.

HC Zubr Přerov – PSG Berani Zlín 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 31. Goiš (Zbořil, Pšurný) – 5. Šlahař (Valenta, Popelka), 9. Ondráček (Werbik, Valenta), 30. Kulda (Valenta), 60. Herman (Kulda). Rozhodčí: Fiala, Přikryl – Bryška, Novák. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 1539.

Přerov: Klimeš – Malina, Černý, Novotný, Zbořil, Pala, Pohl, Padrnos, Šefl – Doležal, Sýkora, Rachůnek – Sikora, Pšurný, Šimeček – Goiš, Hejcman, Navrátil – Procházka, Moučka, Š. Kratochvil. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.
Zlín: J. Sedláček – Ferenc, Freibergs, Nosek, Dluhoš, Valenta, Matějíček, Hamrlík – Kulda, Werbik, Ondráček – Herman, Fořt, Puliš – Fryšara, Popelka, Šlahař – P. Sedláček, Karafiát, Václavek. Trenér: Robert Svoboda.