Mezi nimi i český tým s domácími srdcaři Karlem Pláškem a Pavlem Hanákem, také ale třeba s prozatímním tahounem reprezentace Lubomírem Korhoněm z Olomouce.

A Češi si pod jeho taktovkou zatím vedou bezchybně. Díky včerejší výhře 6:2 nad Francií suverénně ovládli skupinu A a mají nakročena k pátému titulu v řadě.

„Určitě jsme chtěli být první, to jsme si splnili. Dnes to byla taková větší prověrka, Francouzi patří mezi ty nejlepší. Ale chceme zlato, musíme porazit všechny,“ má jasno tradiční účastník šampionátu Masters Karel Plášek.

Jinak je na tom další Přerovan Pavel Hanák. Ten si vloni odbyl reprezentační debut v italském Bolzanu. Zlatý turnaj této kategorie si letos může zopakovat před rodinou a známými v Přerově. Moc však nechybělo a o mistrovství přišel.

„Před turnajem jsem se bohužel tady na extralize zranil. Mám velké problémy se zády, uvidíme, jak to bude dál. Před domácím publikem jsem se ale musel kousnout,“ pousmál se Hanák, na němž však v duelu s Francií žádné zdravotní neduhy nebyly znát. V předešlých dvou duelech do utkání nezasáhl.

Na úvod šampionátu si Češi jasně poradili se Slovinskem v poměru 6:0. Ještě větší příděl pak obdržela Austrálie. I díky čtyřem brankám Korhoně domácí zvítězili 9:0.

„Korhy a další jsou výborní, dávají góly, to je super. Já jsem obránce, góly nesmím dostávat,“ smál se Karel Plášek, který na svoji trefu na mistrovství zatím čeká.

„Ještě jsem ani nevystřelil na bránu. Až bude potřeba, tak se budu snažit,“ dodal k nové sezoně hokejista druholigového Šumperku.

Čtvrtfinálový duel čeká český výběr v MEO Aréně již dnes večer.

ČR – Slovinsko 6:0 (3:0, 3:0), branky: Vozdecký 3, Korhoň, Vorel, Vích.
ČR – Austrálie 9:0 (3:0, 6:0), Korhoň 4, Schubert 2, Vorel, Vích, Feledík.
ČR – Francie 6:2 (2:0, 4:2), Korhoň 2, Vozdecký, Schubert, Vorel, Wütherle – Clisson 2.