V úvodních minutách středečního utkání Sýkora, proti však byl gólman Havířova Laco. Tribuny rozradostnil na druhé straně Petr Kanko, když bekhendovou střelou poslal puk nechytatelně do přerovské branky. Nadějnou pozici měl pro změnu Marek Sikora, ale opět se vyznamenal slovenský strážce domácí svatyně. A znovu pálil Kanko. Dvaatřicetiletý útočník si tváří v tvář Horčičkovi poradil a Havířov vedl 2:0.

Po první pauze mířil sám na Marka Laca v brance AZetu Jakub Ižacký, ale brankář jej vychytal a skóre se neměnilo. Stejně jako v případě spolupráce Ráce, hosta z extraligové Olomouce s Gřešem. Přerov nevyužil tří přesilovek v úvodu druhé části, kdy hrál také 40 sekund proti třem.

Gól Hanáků přišel až v 50. minutě, kdy už se Přerov mohl v početní výhodě radovat. Individuální akce se vydařila Ižackému. Třetí třetinu okořenily také pěstní výměny názorů, v závěrečné části rozdali sudí čtrnáct dvouminutových trestů a pro hosty také navíc dva desetiminutové.

„Povedlo se nám dát kontaktní gól, ale místo aby nám to pomohlo, tak jsme žádný tlak neměli a neudrželi jsme emoce. Udělali jsme zbytečné fauly a Havířov pak dal třetí a čtvrtý gól," pravil přerovský kouč Vladimír Kočara.

A domácí skutečně dokázali na snížení z přerovské produkce rychle reagovat. Po buly pálil přesně Michal Hlinka a Havířov mohl být výrazně klidnější. Stejný hráč se pak dvě a půl minuty před koncem podepsal pod jistotu výhry a konečný výsledek 4:1.

„Zaspali jsme první třetinu, domácí hráli výborný, agresivní hokej. To byl první důvod, proč nebereme body. Druhým důvodem byly naše špatné přesilovky," ohlížel se za zápasem přerovský trenér Kočara.

AZ Havířov – HC ZUBR Přerov 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Kanko (Doudera), 15. Kanko (Haas, Dvořáček), 52. Hlinka (Holomek, Seman), 58. Hlinka – 50. Ižacký (Grof). Rozhodčí: Kašík – Lučan, Špringl. Vyloučení: 12:9, navíc Novotný (Přerov) 10 minut osobní trest, Kovařík (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 2296.

Havířov: Laco – Doudera, Petran, Krisl, Chroboček, Holomek, Seman, Bahounek – Kalus, Hubáček, Kotala – Bednář, Hlinka, Maruna – Dvořáček, Haas, Kanko – Gřeš, Pořízek, Rác. Trenér: Martin Janeček.

Přerov: Horčička – Chmelíř, Pala, Novotný, Ferenc, Zbořil, Malina, Šnajnar, Grof – Plášek, Sýkora, Procházka – Goiš, Sikora, Kovařík – Ižacký, Berger, M. Kratochvíl – Tomaník, Král, P. Kratochvíl. Trenéři: Petr Dočkal, Vladimír Kočara, David Kudělka.