Zápas skončil po normální hrací době 2:2. Rozhodnutí přišlo v nájezdech, které ovládli Zubři a po zásluze tak slavili vysněný postup do finále play off.

Bitva, která měla určit vítěze a poraženého, přinesla strhující průběh. V úvodní dvacetiminutovce se však diváci branky nedočkali. Blízko k ní měli hlavně domácí, kteří nevyužili přesilovku pět na tři.

V prostředním dějství se už skóre měnilo. Sklenáře překonal Sedlář.

Radost Slezanů však dlouho nevydržela. Pozapomenutý Kovařík využil své střelecké pozice dokonale a Tihlář lovil puk ze své sítě.

Do kabiny však odcházeli spokojenější domácí, když se v závěru třetiny prosadil během početní výhody Prokop.

„V těch dvou třetinách jsme málo stříleli. Soupeř hrál kvalitně. Pak jsme měli k dispozici pětiminutovou přesilovku, dlouho jsme se nemohli do toho dostat, ale nakonec jsme v ní srovnali na 2:2," popsal klíčový okamžik střetnutí Vladimír Kočara, přerovský trenér.

Zubři byli posléze lepším týmem, ale v poslední desetiminutovce si pořádně zavařili, když po zbytečných přestupcích šli na více než minutu do tří. Nápor ustáli a Kovařík zakrátko mohl dokonce v sólovém úniku rozhodnout, ale nestalo se tak. Po šedesáti minutách tak zůstal stav nerozhodný.

Rozluštění hádanky nepřineslo ani prodloužení, a tak se muselo rozhodnout v hokejových penaltách.

Loterie nájezdů vyšla pro hosty dokonale. Na trefy Matuly a Osiny Poruba odpověděla, ale ve třetí série už padl ortel.

Domácí trenér Sršeň zkusil taktický manévr, když místo Tihláře poslal do branky náhradníka Gleicha, ale to pro Kudělku nebylo překážkou a Zubři znovu vedli.

A Krayzel už musel dát. Tíživý okamžik nakonec neustál, a tím také rozpoutal výbuch radosti přerovských hráčů a fanoušků, kteří dorazili v hojném počtu své oblíbence podpořit.

„Nájezdy nám v sezoně nevycházely. Nakonec jsme měli šťastnou ruku," zmínil kouč Zubrů.

„Odehráli jsme výborný zápas, dali jsme do hry srdce a šťastně to pro nás dopadlo. Bylo vidět, že chceme uspět víc než Poruba. Nemůžu opomenout naše výborné fanoušky, kteří zaplnili na stadionu celý úsek a hnali nás dopředu," dodal spokojený Kočara.

Zubři si tak po dlouhých šesti letech zahrají ve finále, kde vyzvou svého úhlavního rivala – Prostějov. Série startuje už v pondělí, a to od 18 hodin na ledě Jestřábů.

HC RT Torax Poruba – HC Zubr Přerov 2:3 po s.n. (0:0, 2:1, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 26. Sedlář (Pechanec), 39. Prokop (Javín, Pechanec) – 29. Kovařík (Kudělka), 44. Janota (Brančík), rozhodující nájezd Kudělka. Rozhodčí: Jeřábek ml., Trombík – Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:7, navíc Prokop (Poruba) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:1. Diváků: 1457.

HC RT TORAX Poruba: Tihlář (3. nájezd Gleich) – Vajda, Šindelář, Javín, Peslar, Wolf, Slavík, Prokop – Pechanec, Seidler, Krayzel, Zachar, Vrána, Sedlář, Pavlačka, Chaloupka, Vaněk. Trenér: Tomáš Sršeň.

HC ZUBR Přerov: Sklenář – Osina, Pala, Janota, Vlček, Kudělka, Zbořil, Haloda, Kundrátek – Goiš, Sedlák, Kovařík – Sakrajda, Brančík, Málek – Šťastný, Kolář, Blinka – Kratochvíl, Matula, Ditrich. Trenér: Vladimír Kočara.