Zubři v prvním kole play-off neinkasovali jediný gól, za což může především velezkušený strážce jejich svatyně Martin Vojtek.

„V Opavě hraje Zdena Pavelek, který okusil extraligu, stejně tak David Galvas. Výborný je i obrovský obránce Tichý, který má ránu jako z děla. Mají i velice kvalitního gólmana Šafránka. Týmy se v soutěži již znají, Opava navíc kádr moc nemění. Všichni vědí, co hrát, hrají svůj typický opavský hokej. Myslím si, že nás čeká velice těžká série," řekl na adresu semifinálového soka přerovský brankář.

„Opava bude velice silný soupeř. Mají svůj zvláštní styl hry. Je to opravdu specifický hokej, Technika mohla být ve čtvrtfinále favoritem, ale dojela právě na jejich nepříjemný styl. Ve finálové čtyřce už neexistuje jediný favorit a ani my se jím necítíme být," prozradil před důležitým semifinále trenér Přerova Petr Dočkal.

Podle statistik ovšem přece jen semifinále svého papírového favorita má. Přerov nasbíral v základní části 86 bodů, Slezan 65. Zubři Břeclav ve čtvrtfinále deklasovali bez inkasované branky, družstvo táhl především neprůstřelný Vojtek s nejlepším střelcem Vlastimilem Dostálkem. Ten nasázel ve třech zápasech šest gólů a sbírku určitě hodlá rozšířit. V play-off se však samozřejmě podobné věci nepočítají.

Na straně Opavy je největším strašákem pro defenzivu Přerovských asi Tomáš Polok, který třemi góly pomohl k vyřazení Techniky. Z obránců se daří již zmiňovanému Josefu Tichému. Společně s gólmanem Dušanem Šafránkem pomohli k výborné činnosti v defenzivě Opavy, která se bude snažit eliminovat přerovské střelce typu Dostálka či Šťastného.

V této sezoně mají oba soupeři vyrovnanou zápasovou bilanci 2:2. Fakt, že oba celky pokaždé vyhrály na domácím kluzišti, dává sérii předpoklad vyrovnané bitvy.