Jednalo se tedy o důležitý střet dvou sousedů v tabulce, který skončil až na nájezdy vítězstvím Slezanu.

Zubři se pro tento duel museli obejít bez distancovaného obránce Jana Krajíčka, jenž dostal trest na pět utkání, i jeho parťáka Františka Pospíšila, kterého přemohla nemoc.

Do útoku nemohlo trenérské duo Sedlák-Václavíček počítat s nachlazeným Markem Kundrátkem ani zraněným Lukášem Menšíkem.

Přerov tedy točil pět beků a útočné formace nastoupily v úplně jiném složení, než jsme mohli vídat v průběhu sezony. Do branky se postavil opět Jiří Sklenář s tím, že Radek Tihlář byl nachystaný na střídačce.

Samotné utkání příliš šancí, ani pohledných akcí nepřineslo. Byl to spíše boj.

Domácí vsítili svou jedinou branku ve 14. minutě, kdy Jan Kolařík nachytal v nedbalkách gólmana Šafránka. Téměř z nulového úhlu totiž poslal puk na branku a opavský muž v masce si jej srazil za svá záda.

Vyrovnání se zrodilo z „šavlovačky“ před přerovskou svatyní v polovině utkání, kdy kotouč z hole Poloka skončil za Sklenářovými zády.

Jestliže v prvních dvou třetinách diváci viděli vždy po gólu, tak v závěrečném dějství se branky nedočkali. Následovalo tedy prodloužení. V něm si Zubři po dvou faulech soupeře vynutili málo vídanou přesilovku pět na tři, ale 51 sekund jim k rozhodnutí nestačilo.

Na řadu tedy přišly nájezdy, ve kterých Opava excelovala. Hráči Slezanu proměnili všechny tři své pokusy a plusový bod byl tedy jejich. Za Přerov jel Brančík, který srovnal na 1:1, a Kotásek, jehož pokus Šafránek chytil.

„Šance jsme měli, ale nejsme v takové herní pohodě, abychom je dokázali využít. Není tam ladnost a na každou branku se hodně nadřeme. V závěru třetí třetiny jsme měli šance, poté v prodloužení ta dvojnásobná přesilovka, ale prostě nám to tam nespadne. Kromě začátku druhé třetiny bych ale klukům nevyčetl vůbec nic. Poctivě to odmakali, ale bohužel máme jen jeden bod,“ řekl Lubomír Václavíček, asistent přerovského kouče.

Zatímco na domácí straně zavládlo zklamání, Opavští mohli být s dvěma body spokojeni.

„Byl to vyrovnaný souboj. Čekali jsme, že Přerov do nás víc půjde, ale byl kupodivu zakřiknutý. Klukům jsem říkal, že se nemají bát a jít do toho naplno. Pár šancí jsme měli, ale neproměnili je. Po dvou třetinách to bylo 1:1 a čekalo se, kdo dá gól. Z kraje třetí části jsme měli převahu, ale poté jsme zbytečně stáhli a ještě se báli o výsledek. V prodloužení jsme zvládli smrtící oslabení ve třech proti pěti, poté jsme v nájezdech dali tři góly, takže si myslím, že si vítězství zasloužíme,“ uvedl trenér Slezanu Michal Piskoř.

HC ZUBR Přerov – HC Slezan Opava 1:2 sn (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Kolařík (Sedlák) – 31. Polok (Vítek), rozhodující nájezd Černý L.

Vyloučení: 3:5 – bez využití. Diváci: 683. Rozhodčí: Volf – Dučák, Poláček. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

HC ZUBR Přerov: Sklenář J. – Pala, Faltýnek, Vlček, Ferenc, Sklenář V. – Kolařík, Sedlák, Blinka – Goiš, Brančík, Kotásek – Kočara (Černý T.), Hanák, Ditrich. Trenér: Pavel Sedlák.

HC Slezan Opava: Šafránek – Mosler, Bednárek – Tůma, Kysela – Tichý, Jurčík – Černý L., Měch, Herman – Kocián, Chalupa, Mlýnek – Pavelek, Polok, Vítek. Trenér: Michal Piskoř.

Tímto zápasem uzavřela východní skupina druhé ligy svou první polovinu základní části, po které patří Zubrům pátá pozice. Nicméně výsledky z poslední doby a hlavně herní projev není optimální, takže týdenní pauza teď přijde Přerovu určitě vhod. Další duel jej čeká ve středu 30. listopadu ve Vsetíně.

22. kolo: Frýdek-Místek – Nový Jičín 2:1, Uherské Hradiště – Prostějov 4:5, Valašské Meziříčí – Karviná 3:7, Přerov – Opava 1:2 sn. Poruba – Havířov se hraje ve čtvrtek.