„Doufám, že to třeba vyjde i v sobotu a nastoupím do derby. Trenéři dnes byli spokojení, tak snad to pomůže," přeje si nadějný bek.

Benátky dnes jen potvrdily, jak nepříjemným soupeřem jsou, souhlasíte?

S tím můžu jenom souhlasit. Hrají nepříjemný fyzický hokej, už v minulém zápase se nám proti nim nedařilo. Ten jejich styl nám prostě nesedí. O to jsou ty tři body důležitější.

Dokonce jste prohrávali, co se pak zlomilo?

Po první třetině jsme do druhé vstoupili dobře. Pak jsme se tím jejich hokejem nechali trošku uspat. Dokázali jsme se pak ale zvednout a vrátit se k tomu, co jsme praktikovali v první třetině.

Připsal jste si i asistenci, popsal byste tu situaci?

To byla hlavně práce kluků. Bylo to při oslabení, šel jsem do hráče, posunul jsem to Pšurkovi (Romanovi Pšurnému, pozn. red.), který s tím vyjel, nahrával dlouhou na Mrázu (Petra Mrázka, pozn. red.), který dal gól. Trošku šťastné, ale jindy to nevyšlo, tak proč ne teď.

Jako obránce mi asi dáte za pravdu, že to byl tvrdý zápas, soupeř se hodně tlačil do brankoviště, je to tak?

Z těch smolných zápasů už jsme věděli, že hodně chodí do brány, tak jsme si to nechtěli nechat líbit. Hráli jsme doma, chtěli jsme ukázat, že se nenecháme řezat a nenecháme je najíždět do gólmana.

Nastoupil jste za Zubry po dlouhé době, tak jaké to bylo?

Určitě příjemné. Jsem za každý zápas tady rád. Bylo to sice po delší době, ale jsem v zápasovém tempu. Doufám, že to třeba vyjde i v sobotu a nastoupím do derby. Trenéři dnes byli spokojení, tak snad to pomůže.

Dostal jste nějaké náznaky, že v Prostějově nastoupíte?

Zatím o tom nic nevím. Chmelda (Lukáš Chmelíř, pozn. red.) nám dneska chyběl, nějací kluci jedou zase do Brna, tak uvidíme. Byl by to velký zápas, derby je prostě derby. I kdyby o nic nešlo, tak to chce každý vyhrát. Navíc to bude před play-off, takže se zápas naladí zase do lepší atmosféry.

Kdy jste se dozvěděl, že nastoupíte proti Benátkám?

V pondělí jsem měl nějaké signály, že bych měl ve středu nastoupit. Stoprocentní to bylo až při rozbruslení v den zápasu.

Byla to změna oproti druhé lize?

Určitě to byl velký skok, je to přeci jen o něčem jiném. Ale když jde člověk hrát výš, tak se samozřejmě hraje lépe, než když jde hrát níž.

Jak hodnotíte své působení v Břeclavi?

V Břeclavi je hodně mladý tým. Dokud nepřišel Marek Ivan a teď David Šebek, tak tam měl nejstarší hráč pětadvacet let. Zezačátku jsem s tím měl trošku problém, je tam navíc velké hřiště a hraje se jiný styl hokeje. Pak jsem si na to zvykl a je určitě lepší hrát tam než odehrát pár střídání nebo nehrát vůbec.

Na ledě Lvů ale dostáváte spoustu prostoru, jak jste spokojen výsledkově?

To určitě dostávám. Hráli jsme i na čtyři nebo pět obránců. Bojujeme tam o play-off s Opavou a Kopřivnící, ale už to moc nevypadá. Případně nás čeká play-out.

JIŘÍ BĚHAL

Narozen: 25. května 1994 (21 let)

Pozice: obránce

Hůl: levá

Výška: 185 cm

Váha: 93 kg

Kluby: Třinec, Přerov (odchovanec), Karlovy Vary (MHL), Klášterec nad Ohří.

Reprezentace: U18, U19, U20 – celkem 22 zápasů, 1 gól, 6 asistencí.

WSM liga 2015/2016: 20 zápasů, 1 gól, 2 asistence.

2. liga 2015/2016: 23 zápasů, 3 góly, 6 asistencí.