Dvaadvacetiletý obránce na Hanou přišel v lednu, za Zubry naskočil do čtrnácti utkání a trenéři byli s jeho výkony spokojeni. To jen potvrzuje podpis hostování z extraligového Chomutova, jemuž bek patří, pro nadcházející sezonu.

„Poté, co nás v loňské sezoně posílil před play-off, se Robert Černý uvedl velice dobře. Trenéři s ním byli spokojení a skvěle zapadl do kabiny. Jsme rádi, že jsme ho mohli podepsat na tento rok. Doufáme, že naváže na loňské výkony,“ řekl pro klubový web sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

Stačilo deset zápasů základní části (nasbíral v nich gól a dvě asistence) a bylo jasné, že Černému se v Přerově zalíbilo. Určitě více než v Kadani, kde minulý ročník načal. O to více se těšil na play-off se Slavií, které bohužel Přerovanům nevyšlo.

„Svoje působení v Přerově považuji zatím ve všech směrech za jednoznačně pozitivní. Lidé v klubu i fanoušci jsou skvělí. Jediná malá kaňka bylo play-off se Slavií, od něj jsme všichni čekali víc,“ netajil se Robert Černý a dodal, že tým touží v další sezoně po postupu do semifinále.

Aktuální soupiska Zubrů:

Brankáři: Lukáš Klimeš, Michal Šurý

Obránci: Martin Novotný, Lubomír Malina, Mikuláš Zbořil, Radomír Pala, Martin Padrnos, Robert Černý

Útočníci: Marek Sikora, Tomáš Sýkora, Tomáš Doležal, Milan Procházka, Roman Pšurný, Jakub Navrátil, Jiří Goiš, Šimon Kratochvil, Filip Dvořák