„Ten zájem je dlouhodobý a teď to dopadlo. Vyrůstal jsem tady a taky tady i skončím, tedy doufám," usmál se dvaačtyřicetiletý veterán a pokračoval.

„Chtěl bych svými výkony pomoci. Vím, že už nejsem nejmladší, ale cítím se dobře, jsem zdravý," dodal.

Odchovanec místního hokeje v Přerově naposledy působil v sezoně 1996/1997. V té však stihl odehrát jediný zápas, v němž si ovšem na rozloučenou připsal pět bodů za dva góly a tři asistence. O sezonu dříve si zahrál i památnou baráž o extraligu pod Milošem Říhou.

Další hokejové kroky šikovného forvarda vedly směr Pardubice. Hned ve své první extraligové sezoně si Plášek připsal v 48 zápasech 20 kanadských bodů. Podobná čísla sbíral v nejvyšší soutěži po celou svou bohatou kariéru.

V sezoně 1999/2000 následoval jeho přesun směr Znojmo. Právě s Orly je spjata nejvýraznější část Pláškova působení mezi elitou v republice. V roce 2005 s týmem vybojoval bronzovou medaili. Play-off si zahrál také v dresu Vítkovic, kde však odehrál pouze osm zápasů ve vyřazovacích bojích v ročníku 2009/2010.

Následoval návrat do Znojma, čímž začala prvoligová éra Karla Pláška, přerušená pouze kratší štací v extraligové Plzni.

Hulákali na mě tady

Ve druhé nejvyšší soutěži působil od roku 2011 v Šumperku, kde se postupně stal ikonou a velkou oporou.

S draky se rozešel až nyní, aby se vrátil na místo, kde hokejově vyrůstal.

Jeho působení v dresu přerovského rivala ale někteří fanoušci nesou těžko.

Jiní příchod jednoho z nejúspěšnějších odchovanců posledních dekád vítají.

„Když jsem přijel s Šumperkem, tak tady na mě hulákali. Bylo to tady vždy trošku jiné, chtěl jsem se ukázat, protože jsem chtěl další sezonu do Přerova přijít. Já věřím, že když jsem Přerovák a budu hrát za Přerov, tak mě přijmou," řekl Plášek.

Jeho snem je zahrát si po boku svého syna, který je českým mládežnickým reprezentantem.

„Kluk bude mít teprve šestnáct let. Odešel navíc do Brna. Přerov sice má nějaké vazby, ale to je prostě jen takový sen, který nevím, jestli jde splnit," dodala s úsměvem čerstvá posila Zubrů.

Petr Dočkal o Karlu Pláškovi:Patří ke zkušeným hráčům, kteří mají za sebou x sezon v extralize. Myslím si, že bude patřit k oporám typu Tomáše Sýkory, Milana Procházky nebo Romana Pšurného. V posledních sezonách dokazoval své kvality v Šumperku, byl vždy třicetibodovým hráčem, to je důvod, proč je tady. Taky je to přerovský srdcař a věřím, že strhne další hráče.