Ve hře je znovu post lídra tabulky. Jestřábi stejně jako Havířov ztrácejí na vedoucí Zubry pouhý bod. Navíc mají co svému soupeři vracet. Předchozí bitva, která se právě odehrála na ledě Prostějova, skončila drtivým vítězstvím Brančíkovy družiny v poměru 5:0. Přerovanům se nyní daří, vyhráli osm z posledních devíti utkání a bezesporu budou chtít svou aktuální pětizápasovou šňůru výher navýšit. „Formu máme dobrou
a chceme ji proti Prostějovu zúročit," řekl před derby Lubomír Václavíček, asistent trenéra HC ZUBR Přerov.

Jeden z lodivodů domácích nastínil i zdravotní stav hráčů.

„Měli bychom být v kompletní sestavě, tedy kromě Marka Ditricha, který laboruje s kolenem. Uvidíme, jak na tom bude, ale myslím si, že ve středu k dispozici ještě nebude," uvedl.

Jisté je jedno, nikdo si nic na ledě ve večerním souboji nedaruje.

„V zápase s Přerovem nejde o to, jestli jsou Zubři první nebo pátí. Je to prostě derby. My jsme s nimi letos třikrát prohráli a vesměs to byly jasné výsledky, takže máme co napravovat," zdůraznil Petr Zachar, trenér Prostějova. „Myslím si, že naši kluci jsou nachystaní tu špatnou bilanci zlomit, ale musíme se víc střelecky prosazovat. Pokud by to mělo být jak v sobotním zápase s Valašským Meziříčím, tak bychom měli velký problém," dodal.

Bitva dvou nesmiřitelných táborů začíná dnes v 18 hodin. Kdo ze souboje titánů vzejde jako vítěz?