Již dříve jsme uvedli, že dle informací Deníku by Zubry mohlo posílit minimálně jedno velmi zvučné extraligové jméno. Vždyť jeden z nejúspěšnějších odchovanců posledních let Jakub Herman nakoukl i do reprezentačního A-týmu. „S Kubou jsme jednali,“ přiznal sportovní manažer Pavel Hanák.

Co se ofenzivy týče, nabízí se také návrat Matouše Kratochvila, který skončil ve Vrchlabí i extraligových Pardubicích a doma se mu nedávno narodil syn Tobiáš. „S agentem jsme samozřejmě řešili, co dál. Řekl jsem mu, že bych letos fakt chtěl být někde poblíž, ať můžu být s malým. Takže jsme něco vyjednali a už mám podepsáno,“ naznačil v rozhovoru pro Deník.

Zalepí díry v defenzivě?

Potřeba ale budou také nová jména do defenzivy. Zkušený Jiří Krisl už má v Přerově podepsáno, ztráta Mikuláše Zbořila či Lukáše Formana je ale citelná.

Extraligové Vítkovice však v pátek oznámily, že se nedohodly na prodloužení smluv s několika hráči. Pokračovat v Ostravě nebudou ani obránci Jakub Kubeš a Robert Černý. Oba si přitom extraligový tým vyhlídl během sezony 2019/20 v Přerově. A oba i v uplynulém ročníku hájili barvy MEO. Domluva se sportovním manažerem Hanákem musela být na pořadu dne a minimálně Kubeš by dle našich informací měl za Zubry skutečně nastupovat.

Velkou otázkou zůstává, co bude s Josefem Hrabalem? Ten ve skončené sezoně zanechal v Přerově obrovskou stopu. Přes jeho předčasný odchod do rakouského Villachu byl Hrabal nejproduktivnějšším obráncem a třetím nejproduktivnějším hráčem Zubrů.

Naopak, rakouské angažmá, kde si přerovský odchovanec měl výkony říci o šanci v mezinárodní IceHL (dříve EBEL), nebyla žádná velká sláva. Deset zápasů v základní části, dvě asistence, pak rychlý konec v play-off.

Následoval Hrabalův březnový přesun do anglického Sheffieldu, kde však podepsal smlouvu na zvláštní zkrácenou „covidovou“ sezonu. Ta nyní vrcholí, jeho Steelers si zahrají finále s Nottinghamem.

Mezi zajímavými defenzivními jmény, které by mohly dostat v Přerově šanci, je ještě například Jiří Klimíček. Obránce polského Jastrzebie má podle zahraničních médií namířeno do Česka a na Hané byl už před startem uplynulé sezony na zkoušce. Zde rozhodně nezklamal, zasáhl i do čtyř utkání Generali Česká Cupu.

Před rokem však nejspíš doplatil na koronavirovou krizi a zvláštní skládání „podzimního“ kádru, ve kterém nechyběli kromě Hrabala například Filip Král nebo Radek Kučeřík. Letos by pro něj místo v Přerově být mohlo, výkony v Polsku předváděl více než solidní, v Jastrzebie byl nejproduktivnějším obráncem.