„Současně s probíhajícím turnajem v Ostravě jsem úmyslně naplánoval i dvě přípravná utkání, a to proti Opavě a Břeclavi. V těchto zápasech nastoupili většinou mladší hráči a hráči, kteří projevili snahu se do našeho mužstva probojovat," poznamenal Pavel Sedlák, hlavní trenér týmu Zubrů.

„Samozřejmě jsme nemohli počítat, že v tak mladé a nezkušené sestavě tyto soupeře porazí. Šlo zde spíše o to, ať mladí hokejisté ukáží své individuální výkony, kterými by nás přesvědčili. Některým se to povedlo, některým ne," poznamenal.

Kádr pozvolna dostává reálnou podobu.

„Určitě ale není složení mužstva konečné a pořád máme snahu jej vhodně doplnit. Jestliže přivedeme nějaké případné posily, tak budou muset náš tým někteří hráči opustit. A to se týká i hráčů, kteří si doposud mysleli, že jejich pozice jsou neotřesitelné," prozradil lodivod Přerova.

Dle jeho slov je stále ve hře angažování hráčů ze zámoří.

„Již od začátku srpna mě jejich agent stále ujišťuje, že do Přerova dorazí, a stále se tak neděje. Proto jsem se s ním domluvil, že pokud se tito hráči do konce srpna v Přerově neobjeví, tak nebudeme na jejich služby reflektovat," zmínil Sedlák, který v klubu zastává i pozici sportovního manažera.

A jaké má stratég plány pro nadcházející období?

„Do konce měsíce srpna budeme zkoušet stále jiné varianty herní činnosti v sestavování pětic. I v utkáních budeme variovat nové složení sestavy," řekl.

„Od září budeme pracovat hlavně na sehranosti pětic, herních situací a samozřejmě přesilových her tak, aby na prvním mistrovském utkání vše klapalo, jak mělo," nastínil Sedlák.

Trenér Zubrů si je také vědom silné konkurence, a proto chce, aby tým byl na sezonu připraven co nejlépe.

„Kvalita naší východní skupiny se stále zvyšuje, ale naše cíle a snaha o co nejlepší výsledek neupadají. Určitě chceme vylepšit loňské play off a minimálně se do finále naší skupiny probojovat," dodal.