„Dneska to byl složitý zápas. Hrajeme proti sobě poněkolikáté, myslím si, že organizací hry jsme soupeře k ničemu nepustili. Bylo to ale těžší, přišlo málo lidí, teď se Vsetínem přišlo přes dva tisíce, kluci jsou na to zvyklí. Teď něco přes tisíc. Nechceme se na to vymlouvat, ale určitě se hraje líp před zaplněným zimákem,“ zmínil trenér Zubrů Vladimír Kočara. Duel sledovalo 1124 diváků, nejnižší návštěva sezony.

První třetina byla v režii domácího týmu. Hlavní roli obsadil obránce Lukáš Forman, který těžil z výborné práce Navrátila. Ten za bránou Poruby vybojoval puk a Forman po následné střele z dorážky poslal Zubry do jednogólového vedení. To mohlo být i vyšší, kdyby Přerované využili jednu ze dvou přesilových her.

Hosté do prostředního dějství vstoupili výrazně aktivněji. Ve 28. minutě jim ale ujel nájezdový hrdina předešlého duelu. Jakub Navrátil byl při zakončení faulován a po sobotě si zopakoval trestné střílení. Čtvrtý gól ze čtyř pokusů ale nepřidal, Kůdela si jeho zakončení pohlídal.

Domácí pak po faulu na Kubeše vysokou holí dostali možnost čtyřminutové přesilové hry. Těsně před vypršení prvních dvou minut po pěkné kombinaci skóroval Tomáš Doležal.

Ubráněné dlouhé oslabení

Početní výhoda Zubrů ovšem nakonec trvala jen tři minuty. Tři fauly v rozmezí pár vteřin poslaly domácí na více než minutu a půl do tří, další dvě minuty se pak Přerov bránil ve čtyřech. Kritické situace ale Klimeš s kolegy ustáli.

Další perné chvíle pro přerovského gólmana nastaly 39 vteřin před druhou sirénou. Trestné střílení z čistajasna dostal šanci jet také hostující Káňa, který se nemýlil a snížil. Hned vzápětí ještě ujížděl porubské obraně Popelka, jen těsně minul levou tyč Kůdelovy klece. Druhá třetina každopádně bavila.

V závěrečné dvacetiminutovce nejprve vzplály v Meo Aréně emoce po nevybíravém a nepotrestaném zákroku hostů na nejproduktivnějšího hráče Zubrů Pšurného. Přerovský tahoun se těžce sbíral zpod mantinelu, další střídání ale naskočil do hry.

Důležité dvoubrankové vedení ve 46. minutě vrátil domácím Šimon Kratochvil. Jeho střelu Kůdela neudržel a puk se tak tak došoural za brankovou čáru.

Poruba působila proti kompaktní přerovské defenzivě bezzubým dojmem i během další čtyřminutové přesilovky, Zubři tak v poklidu dokráčeli k zisku tří bodů.

„Byla tam spousta oslabení, byl to nesmírně těžký zápas, který dlouho nebyl rozhodnutý,“ doplnil Vladimír Kočara.

Už v pondělí se Přerované ve speciálních dresech s Vojtěchem Burianem v rámci projektu Legenda legendám představí na ledě Českých Budějovic.

HC Zubr Přerov – HC RT Torax Poruba 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Forman (Navrátil, Šnajnar), 31. Doležal (Pšurný, Navrátil), 46. Š. Kratochvil – 40. Káňa (TS). Rozhodčí: Cabák, Sýkora – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 1124.

Přerov: Klimeš – Kubeš, Krisl, Šnajnar, Zbořil, Bodák, Forman – Doležal, Pšurný, Navrátil – Berger, Hejcman, Číp – Goiš, Popelka, Š. Kratochvil – Moučka, Süss, Dvořák. Trenér: Vladimír Kočara.

Poruba: Kůdela – Krejčí, Urbanec, Rudl, Husák, Pastor, Dundáček, Dluhoš – Kanko, Jáchym, Káňa – Sikora, Hudeček, Gřeš – Nejezchleb, Hlinka, Toman – Ollender, Brodek. Trenér: Miloš Holaň.