Útočník Beranů Michal Popelka také v této sezoně může příležitostně pomáhat v Přerově, za který naskakoval už v sezoně 2013/2014. Vloni už byl nedílnou součástí kádru ševců, přesto zasáhl do deseti prvoligových klání. Podobné by to mohlo být letos a u Zubrů by si rozhodně nikdo nestěžoval.

Už ve středu proti Havířovu ukázal své kvality a ke krásné trefě přidal i asistenci.

„Těšil jsem se, jsem moc rád, že mě Zlín pustil,“ usmíval se pětadvacetiletý útočník.

Michale, jak těžké bylo se z nepovedeného startu do utkání a stavu 0:2 oklepat a vrátit se do hry?
Naštěstí jsme ještě stihli do konce první třetiny vyrovnat, takže nás to zvedlo. Říkali jsme si, že na ně vletíme, že hrajeme doma a budeme aktivní. Začátek jsme ale zaspali. Od gólu na 1:2 jsme to zvládli v pohodě.

Jaký pro vás byl návrat na přerovský led?
Tady je to vždycky super, já jsem se těšil, jsem moc rád, že mě Zlín pustil si zahrát. Vždy sem pojedu rád, když bude možnost a tady bude zájem.

Kdy jste se dozvěděl, že budete hrát za Zubry?
Včera večer (v úterý, pozn. red.) mi Hany (sportovní manažer HC Zubr Přerov, pozn. red.) říkal, že bych měl dojet. Pak mi ještě volal, že to platí, ale že přijedu až na zápas.

Takže jste si se spoluhráči ani nezatrénoval, jaká byla souhra v nově sestavené formaci s Romanem Pšurným a Markem Sikorou?
Byly tam nějaké chybky, gól jsme dostali, ale zvládli jsme to. Se Sikym jsem hrával ještě dřív, když tady působil. S Romanem to bylo dnes poprvé, s tím jsem ještě nehrál, ale v pohodě.

Nechyběla vám spolupráce s tradičním parťákem z útoku Jirkou Goišem?
Trenér to tak rozhodl, mně to vyhovovalo i se Sikym a Pšurkou, jsou to oba zkušení hráči, o to to bylo lehčí. Jura je teď sehraný s třetí lajnou, dali nějaké góly, takže není potřeba to měnit.

Vy jste se postaral o vyrovnávací branku. Jak padla?
Se Sikym jsme jeli dva na jednoho, první jsem chtěl nahrávat, ale viděl jsem, že bek je víc u něj, radši jsem vystřelil. Ale pak jsme naštěstí jeli ještě jednou…

A vy jste mu to vynahradil.
On říkal, ať mu příště nahraji, tak jsem mu to radši dal, ať není nas***ý (směje se).

Jak jsou zatím ve Zlíně spokojeni se vstupem do extraligy?
Dvě výhry, dvě prohry, zatím v pohodě. Je začátek sezony.

Jste spokojen i vy osobně, přestože hrajete až ve čtvrtém útoku?
Tak mohlo by to být lepší, ale to je na trenérech a na tom, jak se daří mně. Jednou je to tak, podruhé to může být jinak. Zatím to není úplně ideální, ale trenéři mi říkali, co mám dělat, tak uvidíme, jak to bude.

Myslíte, že vás ještě během sezony uvidíme v přerovském dresu?
Já doufám, že jo. Říkal jsem Hanymu, ať to ještě zkusí domluvit, že bych rád přijel. Tak doufám, že zapracuje (usmívá se). Hlavně tady musí být zájem.