„Nemohl jsem to ovlivnit,“ přiznává v rozhovoru pro Deník 25letý Popelka.

Musíte pendlovat mezi Zlínem a Jihlavou, do Přerova to bylo kromě jiného blíž. Jak to zvládáte?
Není to nepříjemné. Jihlava zase není tak daleko. Je to po dálnici, takže v pohodě. Nevadí mi to. Jsem rád, že hraji a podle toho se zařizuji.

Ovšem vy jste v první lize hrával za Přerov, nyní vás do Jihlavy převelela dohoda se Zlínem, kterou jste jen těžko mohl nějak ovlivnit. Jak to berete?
Je to tak, nemohl jsem to ovlivnit. Je to hokej. Je jasné, že Přerov pro mě něco znamená, odehrál jsem tam snad pět sezon. Ještě i v dobách ve druhé lize. Bylo to pro mě divné, na Přerov jsem byl zvyklý. Hráči jsou v pohodě i v Jihlavě. Důležité je, abych hrál. Abych někam nepřijel a neseděl tam. Jsem rád, že hraji. Zvyknu si.

Navíc občas naskočíte i do přesilovek…
Mají tam první dvě lajny nachystané na přesilovky, i třetí tam chodí. Netrénoval jsem je s nimi, ale trenér nám dal šanci.

Berete prvoligovou štaci tak, že se můžete dostat do pohody, nabrat sebevědomí, které prodáte i ve Zlíně?
Jo, určitě. Někdy to tak je, že se třeba v extralize tolik nedaří. V první lize se dá sebevědomí zvednout. Když vám dají trenéři hodně prostoru, pomůže to.

Měl jste z Přerova negativní ohlasy, že budete v Jihlavě?
Ani ne. Ale pár lidí se ptalo. Nebylo to nijak hrozné, neřešilo se to.

S Jihlavou jste v nedávném televizním zápase prohráli 2:9 na vsetínském Lapači. Vy jste navíc neproměnil trestné střílení. Pro vás trochu zápas blbec, co?
Byl, nevyšlo nám to. Říkali jsme si v kabině, abychom si pohlídali začátek a nedostali je do hry. To se nám nepovedlo ani ve druhé a třetí třetině. Převálcovali nás a zaslouženě vyhráli. Tam, když přijdou lidé a fanoušci je ženou, hraje se hodně těžce. Byl to zápas blbec, ale to tak někdy je.

Jihlavě se jinak předtím hodně daří, nepřišlo podcenění nebo uspokojení?
To si nemyslím. Nechytili jsme začátek a pak už jsme se do toho nedostali. Vsetín hrál navíc famózně.

Nyní už čeká Jihlavu pro vás speciální zápas v Přerově. Už víte, zda budete hrát?
Vypadá to, že nebudu. Doteď (odpoledne den před zápasem, pozn. red.) mě nikdo nekontaktoval. Ani nevím, proč. Čekal jsem, jestli mi řeknou. Bývá to tak, že mi to pan Šolc (sportovní manažer PSG Berani Zlín, pozn. red) sdělí po tréninku, nebo zavolá, tak už jsem si řekl, že asi nic. Uvidíme, jestli někdo ještě neřekne zítra, ale to asi ne.

V rozhovoru dříve zaznělo, že byste ani nevěděl, jestli byste chtěl proti Zubrům hrát. Nesehrálo to roli? Neměl jste na to nějaký vliv, že nakonec nemáte hrát?
Ne, žádný podíl jsem na tomhle neměl. Já jsem v tom rozhovoru dříve spíš říkal, že by to bylo dost zvláštní. Ne, že bych nechtěl. Jasné, že bych si v Přerově zase rád zahrál.

Pro takové zápasy hokejista hraje a obvykle se těší, ne?
Už když jsem tam hrál v létě Zubr cup za Zlín, bylo to pro mě divné. A to ještě ani nebylo soutěžní utkání. Bylo by to pro mě spíš něco jiného. Po chvilce bych to už ale neřešil, jestli jsem v Přerově, nebo někde jinde.