Marku, máte za sebou těžký zápas, ale s úspěšným koncem. Ta první třetina se vám povedla, souhlasíte?

Sice jsme prohrávali, ale dokázali jsme dát do konce třetiny dva góly. Myslím si, že už v tom závěru jsme byli lepším týmem.

Závěr druhé třetiny byl takový nešťastný. Dostat gól do šatny určitě nepotěší.

V tom závěru nás soupeř zamkl a byl lepší. Byl to smolný gól, ale asi si ho tou bojovností zasloužili.

Vaše trefa se ukázala jako zlomová, jak se to tam vůbec zrodilo?

Vzal jsem si puk za bránou a prvně jsem to nahrával Bliňasovi (Matěj Blinka – pozn. autora) k mantinelu, ale nějak se mi to odrazilo přímo do jízdy, tak jsem vystřelil a spadlo to do brány. Utkání se rozhodlo asi po tom čtvrtém gólu, který byl takovou naší pojistkou.

Uzpůsobovali jste na tento zápas taktiku? Říkal vám trenér na co se musíte více zaměřit?

Ano, říkal nám hlavně, že se musíme stavět před gólmana, více střílet, a to si myslím, že jsme pak plnili a nakonec to rozhodlo.

Berete to nyní tak, že výhoda je na vaší straně?

Tak každý zápas je jiný. Poruba je určitě těžký soupeř, což se také v zápasech potvrzuje. Navíc je to play off a tu už rozhodují maličkosti. V Porubě nemáme co ztratit, jedeme tam vyhrát.

Už ten první zápas, který jste prohráli těsně 2:1 ukázal, že s Porubou můžete hrát vyrovnanou bitvu. Už tedy víte, co by na soupeře mělo platit?

Tak určitě to, co v neděli! (zasmál se). Musíme střílet, hrát důrazně a bojovat o každý puk. Luboš Kovařík dokonce skákal do střel po hlavě. Když budeme hrát tak jako v neděli, tak vyhrajeme.

Co říkáte na kulisu, která v MEO Aréně byla?

Byla to paráda. Tady jsou opravdu výborní fanoušci. Je to super pod takovou kulisou hrát. Už i venku nám dělají domácí kulisu, a to je opravdu parádní.