Po vyrovnání studená sprcha. Zubři v závěru ztratili duel ve Frýdku

Trápení v ofenzivě trvá, přerovští hokejisté vstřelili ve Frýdku-Místku jediný gól, a přestože to byl v 56. minutě ten srovnávací, odjeli s porážkou 1:3. Rysi se díky sobotní výhře posunuli na třetí místo WSM ligy, Zubři klesli na páté.

22.10.2017

Přerovští Zubři. Ilustrační fotoFoto: Deník/Jan Pořízek

„Nemůžeme prohrát zápas, pokud padesát pět minut dřeme. Pokud srovnáme skóre, už to musíme dovést do zdárného konce,“ kroutil hlavou trenér Přerova Petr Dočkal.

Sobotní zápas nenabídl velké množství gólových šancí. Klíčová tak byla produktivita. Už v 7. minutě tečoval Christof střelu Kofroně a domácí šli do vedení. Poté měli navrch hlavně gólmani, na jedné straně Strmeň, který navázal na skvělý výkon v Přerově, na druhé Lukáš Klimeš. „V průběhu dvou třetin jsme měli dva samostatné nájezdy a dvě tyčky,“ poznamenal Petr Dočkal.

Když se hosté konečně a za svou snahu i zaslouženě prosadili, přišla studená sprcha. Radomír Pala nejprve využil přesilovku čtyř proti třem, kterou Zubři umocnili hrou bez brankáře. To jim vyšlo skvěle, jenže o minutu později za Klimešova záda propadla schovaná střela Mariana Adámka. Vidina obratu byla rychle pryč.

Podruhé už Přerovanům hra bez brankáře nevyšla, naopak na 3:1 upravil Lukáš Kaukič. „Ve třetí třetině jsme soupeře přetlačili, vyrovnali jsme, a pak jsme udělali v naší třetině vlastním přičiněním školáckou chybu,“ mrzelo přerovského kouče.

Zubři se tak budou chystat na důležité a atraktivní středeční utkání. Do MEO Arény dorazí Vsetín, který je sice předposlední, doma ale naposledy porazil druhé Kladno vysoko 5:1.

HC Frýdek-Místek – HC Zubr Přerov 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Christov (Kofroň, Pechanec), 57. Adámek (Kofroň, Pechanec), 60. Kaukič (Pechanec) – 56. Pala (Sýkora, Pšurný). Rozhodčí: Doležal, Zbořil – Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 1492.

Frýdek-Místek: Strmeň – Kovář, Haman, Ovčačík, Adámek, Zahradníček, Bartko – Kalus, Pechanec, Kaukič – Christov, Bajtek, Kofroň – Kafka, Przybyla, Klimša – Piegl, Stránský. Trenér: Jiří Juřík.

Přerov: Klimeš – Malina, Chmelíř, Novotný, Čáp, Pala, Zbořil – Plášek, Sýkora, M. Kratochvíl – Procházka, Pšurný, Gago – Koblar, Berger, Dvořák – Goiš, Šlahař, Navrátil. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.

22.10.2017 VSTUP DO DISKUSE

Soutěžní svatební pár číslo 32 - Hana a Michal Frecerovi, Velehrad
3

Jedenácté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

Jana Pospíšilová (dnes Rychlá) - vlevo a Jana Novotná na fotografii týmu Přerova, který vybojovalo 1.místo na Mistrovství ČSSR smíšených družstev
7

Jana Novotná? Bydlely jsme na Strojaři a byly jako dvojčata, vzpomíná kamarádka

Zubři v poslední minutě otočili zdánlivě ztracený duel v Havířově!

FOTOGALERIE / Famózní obrat, navíc v obrovsky důležitém utkání. Hokejisté Přerova ve středu na ledě Havířova rychle prohrávali 0:2, poté 1:3 a ještě v 54. minutě 3:4.