„Nemůžeme prohrát zápas, pokud padesát pět minut dřeme. Pokud srovnáme skóre, už to musíme dovést do zdárného konce,“ kroutil hlavou trenér Přerova Petr Dočkal.

Sobotní zápas nenabídl velké množství gólových šancí. Klíčová tak byla produktivita. Už v 7. minutě tečoval Christof střelu Kofroně a domácí šli do vedení. Poté měli navrch hlavně gólmani, na jedné straně Strmeň, který navázal na skvělý výkon v Přerově, na druhé Lukáš Klimeš. „V průběhu dvou třetin jsme měli dva samostatné nájezdy a dvě tyčky,“ poznamenal Petr Dočkal.

Když se hosté konečně a za svou snahu i zaslouženě prosadili, přišla studená sprcha. Radomír Pala nejprve využil přesilovku čtyř proti třem, kterou Zubři umocnili hrou bez brankáře. To jim vyšlo skvěle, jenže o minutu později za Klimešova záda propadla schovaná střela Mariana Adámka. Vidina obratu byla rychle pryč.

Podruhé už Přerovanům hra bez brankáře nevyšla, naopak na 3:1 upravil Lukáš Kaukič. „Ve třetí třetině jsme soupeře přetlačili, vyrovnali jsme, a pak jsme udělali v naší třetině vlastním přičiněním školáckou chybu,“ mrzelo přerovského kouče.

Zubři se tak budou chystat na důležité a atraktivní středeční utkání. Do MEO Arény dorazí Vsetín, který je sice předposlední, doma ale naposledy porazil druhé Kladno vysoko 5:1.

HC Frýdek-Místek – HC Zubr Přerov 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Christov (Kofroň, Pechanec), 57. Adámek (Kofroň, Pechanec), 60. Kaukič (Pechanec) – 56. Pala (Sýkora, Pšurný). Rozhodčí: Doležal, Zbořil – Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 1492.

Frýdek-Místek: Strmeň – Kovář, Haman, Ovčačík, Adámek, Zahradníček, Bartko – Kalus, Pechanec, Kaukič – Christov, Bajtek, Kofroň – Kafka, Przybyla, Klimša – Piegl, Stránský. Trenér: Jiří Juřík.

Přerov: Klimeš – Malina, Chmelíř, Novotný, Čáp, Pala, Zbořil – Plášek, Sýkora, M. Kratochvíl – Procházka, Pšurný, Gago – Koblar, Berger, Dvořák – Goiš, Šlahař, Navrátil. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.