Souboje s Chomutovem zažívali přerovští příznivci nejprve v éře účasti v 1. české národní hokejové lize v letech 1977 – 1985. Pak se oba kluby potkaly po postupu Chomutova do 1. ligy v roce 1997 v sestupové sezoně HC Bohemex Trade Přerov.

Vůbec poslední vzájemné střetnutí se odehrálo na přerovském zimním stadionu v sobotu 7. února 1998. Během nechvalně proslulého období pro přerovský hokej plné proher Přerované padli 2:4. Nepomohly ani dva přesilovkové góly Šebesty. Utkání tehdy sledovalo pouhých 400 diváků.

Celková bilance lépe vyznívá pro chomutovský klub. Ten se radoval z výhry devětkrát, Meo pouze šestkrát. Třikrát vzájemné měření sil skončilo remízou.

Týdeník Nové Přerovsko v roce 1998 o hokeji informoval stroze. Temné období přerovského hokeje se promítlo také v zájmu o tradiční sport.Týdeník Nové Přerovsko v roce 1998 o hokeji informoval stroze. Temné období přerovského hokeje se promítlo také v zájmu o tradiční sport.Repro: Deník / Ivan Němeček

BOJ TABULKOVÝCH SOUSEDŮ

Nyní se oba soupeři potkávají podevatenácté, opět ale v úplně odlišné éře. Zubři chtějí aktuálně hlavně navázat na středeční výhru 5:2 nad Litoměřicemi a znovu se naladit na vítěznou notu.

Chomutovem po sestupu z nejvyšší soutěže prolétl čerstvý vánek, který osvěžil vedení, trenérskou lavičku i hráčský kádr. Cílem organizace je umořit většinu dluhů, a s prakticky úplně novým kádrem zkusit zabojovat o extraligu.

Zatím jsou na tom Piráti bodově stejně jako Zubři. Se 17 body jim patří páté místo o skóre právě za Přerovem. Sobotní duel tak bude mít náboj, pro některé Zubry však bude velmi speciální záležitostí.

„Spoustu kluků tam znám, hrál jsem s nimi, takže to bereme s Darkem Hejcmanem prestižně. On uvaří nějaké krvavé maso a připravíme se na to,“ prozradil obránce Robert Černý, který v Chomutově odehrál porci zápasů v juniorské extralize a jedenkrát dokonce naskočil i za A-tým. Také Darek Hejcman svůj zatím jediný start v nejvyšší soutěži zapsal v dresu Pirátů v sezoně 2016/2017.