Čtvrtým přerovským hokejistou, který byl draftován do slavné NHL, je Karel Plášek mladší. Jako 175. celkově si osmnáctiletého útočníka v 6. kole vybral Vancouver.

„Věděl jsem, že nějaká šance je. Měl jsem indicie, seděl jsem se s pár týmy a tušil, že by to mohl být právě Vancouver,“ prozradil Plášek s tím, že dalším výrazným zájemcem byla Philadelphia Flyers.

Mezi prvními gratulanty pochopitelně byl jeho táta, kdysi jeden z nejlepších bruslařů v extralize. Pohádka Plášků, kteří si vloni dokonce zahráli v jednom týmu, zkrátka pokračuje.

„Draft jsem sledoval s klukama na onlajnech. Hned jsem pak rodičům volal, táta byl samozřejmě strašně rád. A já jsem taky,“ usmál se šikovný forvard.

Právě kanadskou metropoli už měl Plášek šanci poznat. Na přelomu prosince a ledna zde s českou dvacítkou bojoval na mistrovství světa. Přístavní město mu už tehdy učarovalo, dobře zná i tamní Canucks.

„Je to skvělý tým, hráli za něj výborní hráči,“ uvědomuje si útočník Komety Brno.

Teď může být jedním z nich. Ale pozor, do NHL ještě vede dlouhá cesta. Vždyť ze tří zmíněných Přerovanů se mezi zámořskou elitu prokousal jen Tomáš Kundrátek.

„Už v pondělí letím do Vancouveru na nováčkovský kemp. Vůbec nevím, co od toho mám očekávat, ale samozřejmě tréninky a nějaké testy. Uvidíme,“ uzavřel Karel Plášek.

Talent z Přerova je jedním ze sedmi českých hráčů, jejichž jméno padlo během letošního draftu.

Draftovaní Přerované:

Miloš Říha – 1983, 10. kolo, 196. celkově, Minnesota North Stars

Josef Hrabal – 2003, 8. kolo, 248. celkově, Edmonton Oilers

Tomáš Kundrátek – 2008, 3. kolo, 90. celkově, NY Rangers

Karel Plášek ml. - 2019, 6. kolo, 175. celkově, Vancouver Canucks