Sedmnáctiletý Plášek mladší vůbec poprvé naskočil v nejvyšší soutěži za A-tým Komety Brno. To mimochodem znamená, že jeho táta je nejspíš zase o něco blíže splnění velkého snu – zahrát si se svým synátorem v soutěžním utkání.

„Byl jsem nervózní, ale zároveň šťastný a užíval jsem si to,“ řekl po utkání s Hradcem Králové Karel Plášek junior internetové TV Kometa.

Na jeho pocitech nic nezměnila prohra 1:2 ani to, že na ledě se objevil pouze ve dvou střídáních. Celkem odehrál minutu a osm vteřin, během nichž na něm byly vidět i typické „pláškovské“ geny, které poznáte hlavně díky perfektnímu bruslení.

„S tátou se o hokeji hodně bavíme. Probereme i tento zápas, ale nebude to nic velkého,“ prozradil talentovaný mládežnický reprezentant.

Aby dohnal svého tátu, má ještě co dělat. Jméno Karel Plášek má v extralize bez jednoho startu toho mladšího zapsáno 708 zápasů, během nichž přerovský veterán nasbíral 262 kanadských bodů za 127 gólů a 135 asistencí. A to nyní doma v Přerově ve WSM lize přidává další body do prvoligové sbírky.

A právě v dresu Zubrů by brzo mohlo dojít k historickému okamžiku. Nejen přerovští fanoušci jsou natěšení na to, aby viděli tátu se synem vedle sebe v jedné formaci. Byla by to krásná hokejová pohádka s ukázkovým happyendem.