„Je to vydřené vítězství,“ má jasno hlavní trenér Vladimír Kočara.

Přerovští trenéři přes ne úplně přesvědčivý výkon postavili totožnou sestavu jako v pondělí proti Šumperku. Herně to v první dvacetiminutovce vypadalo přeci jen lépe.

Domácím pomohla hned v úvodu velká zbraň. Nejúspěšnější přesilovka v Chance lize zaúřadovala ve druhé minutě, kdy se od modré trefil Lukáš Forman.

Také druhá početní výhoda domácích měla grády, ty ale v celkové hře obou týmů postupně opadaly. Dominovaly obrany.

Nejsvětlejším momentem druhé třetiny bylo Šedivého gesto fair play. Hostující útočník odvolal údajné Zbořilovo podražení. To už Frýdečtí měli zhruba od poloviny zápasu více ze hry, Petrásek ale spíše nenápadné pokusy Rysů kryl.

„První třetinu jsme odehráli, jak jsme chtěli. Ve druhé Frýdek ukázal velkou kvalitu, tam jsme měli i štěstí,“ uznal přerovský kouč.

Do třetího dějství šli Zubři s další přesilovkou v zádech díky Süssově průniku ze závěru prostředního dějství. Frýdek přežil a následně se dostal do několika nebezpečných šancí, které však výborně pokryl Petrásek.

Rozhodla třetí třetina

Snahu hostů definitivně zabrzdil faul Jakuba Beránka. V následné přesilovce to pak skvěle sehráli Číp se Svobodou. Jakub Svoboda našlápl to útočného pásma a šikovně usměrnil Čípův pas za Suchánka – 2:0.

Definitivní tečku za utkáním mohli udělat v oslabení Rok Macuh a Mikuláš Zbořil, výborného Tomáše Suchánka ale neprostřelili.

V 55. minutě pak Dostálek gólmana české osmnáctky překonal, nastřelil však pouze tyč. Gólem tak skončilo až přečíslení Matěje Svobody s Romanem Pšurným. Druhý jmenovaný potvrdil střeleckou formu a upravil v závěru na 3:0.

„Jak jsme ve třetí části dali gól na 2:0, tak jsme si to zkušeně pohlídali. Náš plán byl vyhrát 1:0, vyhráli jsme 3:0. Chtěl bych vyzdvihnout výkon Petyho v bráně, chytal výborně. I díky němu bereme tři body,“ pochválil závěrem Vladimír Kočara.

Zubři díky čtvrté výhře v řadě šplhají tabulkou vzhůru. Patří jim třetí pozice, bod za Vrchlabím a Kladnem.

HC Zubr Přerov – HC Frýdek-Místek 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Forman (M. Svoboda, Dostálek), 49. J. Svoboda (Číp, Zbořil), 57. Pšurný (M. Svoboda, Forman). Rozhodčí: Koziol, Ondráček – Komínek, Kráľ. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Bez diváků.

Přerov: Petrásek – Dluhoš, Forman, Krisl, Zbořil, Dřímal, Mlčák – Dostálek, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, J. Svoboda – Süss, Indrák, M. Svoboda – Dvořák, Macuh, Štefka. Trenér: Vladimír Kočara.

Frýdek-Místek: Suchánek – Hrachovský, Haman, Adámek, Husák, Repe, Zahradníček – Šedivý, Mikulík, Veselý – Klimša, Kindl, Martynek – Tomi, Peterek, Macháček – Ramik, Przybyla, Flok. Trenér: Mojmír Trličík.