Matouši, s Přerovem jste drželi krok, proč si myslíte, že to nakonec nevyšlo?

Zápas to byl velice vyrovnaný. Bylo to derby se vším všudy, jak během sezony. Remíza v normální hrací době odpovídala obrazu hry. Nájezdy už jsou otázkou štěstí, aktuální formy a jak si člověk na ně věří. To už je loterie, a ani bych v tom nehledal větší vědu.

Brzy jste šli do vedení, ale prakticky vzápětí jste inkasovali. Jak moc vás to poznamenalo?

To byla velká škoda. To vedení jsme měli udržet déle, aby Přerov znervózněl a my byli na koni. Na druhou stranu nic se nedělo, zápas jel dál, bylo vše otevřené.

Ve druhé třetině jste po brance v úvodu prohrávali. Pak jste srovnali, ale měli jste několik dobrých šancí, aby jste znovu šli do vedení. Kde byl problém?

Bylo to jen o koncovce. Jednou to člověk dá, podruhé ne. Navíc finále se nehraje každý rok. Je to svátek i pro nás. Možná, že tam hrála roli i drobná nervozita. Myslím si, že ale to naše odhodlání to vynahradilo.

Třetí třetina se nesla ve stejném scénáři jako ta druhá. Vyrovnávali jste po šťastném odrazu puku od domácího hráče.

Já ani nevím, jak to tam bylo. Ze střídačky jsme to víceméně ani neviděli. Byl to rozhodně důležitý gól. Možná je škoda, že jsme ty dvě třetiny jen dotahovali. To nás stálo nějaké síly. Věřím však, že jich ještě máme dost a dva nebo tři zápasy zvládneme.

Tady v Přerově je menší kapacita, ale bylo narváno. Jak hodnotíte atmosféru?

Samozřejmě vynikající. Přerovští fanoušci byli také velice dobří, a co také čekat jiného v hanáckém derby. Škoda, že stadion nebyl ještě větší, určitě by se zaplnil. Atmosféra byla výborná i díky našim příznivcům, kterých také hodně dorazilo.

Série je srovnána. Jisté je, že se do Přerova ještě vrátíte.

Nyní se hlavně musíme soustředit na domácí zápas. Doma hrajeme mnohem lépe. Pět tisíc lidí v zádech, to je zase reklama na hokej. Máme se na co těšit.