„Myslím si, že tady v té komorní atmosféře si zaslouží pochvalu pouze naši fanoušci. Jednoduše jsme ten zápas nezvládli a zaslouženě jsme prohráli,“ stručně duel zhodnotil přerovský trenér Vladimír Kočara.

Zubrům v Ostravě chybělo trio důležitých hráčů. Kvůli zranění nenastoupili obránce Jakub Kubeš a útočníci Tomáš Doležal a Matouš Kratochvil. Do první formace se tak posunul Jan Berger a šanci dostali i junioři Lukáš Zmeškal se zadákem Jakubem Kleinerem.

Přerované v první třetině nezvykle inkasovali dvakrát, a to ještě Káňa zahodil jasnou tutovku, když netrefil prázdnou bránu. Do vedení šla Poruba po nechytatelné a nečekané střele Marka Špačka.

Na tuto branku dokázal odpovědět Roman Pšurný, který před brankou těžil z výborného průniku Zbořila, který našel nejproduktivnějšího přerovského hráče. Ten měl před gólmanem dostatek času.

Jenže domácí si vedení vzali zpět. Minutu a 17 vteřin po Pšurného gólu si do střelecké pozice sjel expřerovský Marek Sikora. Také on dostal příliš prostoru a přesnou střelou zápěstím překonal Michaela Petráska.

Klíčové přesilovky

Zubři vstoupili do prostředního dějství lépe než soupeř, vykoledovali si i druhou přesilovku, tu však nevyužili. A tak doplatili na zbytečné vyloučení juniora Zmeškala za přehnanou agresivitu. Patrik Husák střílel v početní výhodě a Tomáš Gřeš nechytatelnou tečí poslal Porubu do vedení 3:1.

Co víc, domácí hráli v 36. minutě další přesilovku a Jan Káňa tentokrát dělovkou vymetl růžek Petráskovy brány.

Přes výraznou ztrátu si Přerované nadále dokázali vypracovávat solidní šance (soupeře dokonce v celém utkání přestříleli). Góly ale dával Torax. Hned zkraje třetí třetiny zasadil soupeři další úder Kanko a Petrásek šel z brány.

Ani Lukáš Klimeš ale dlouho bez inkasované branky nevydržel, když Káňa mazácky ve 43. minutě v samostatném úniku zvýšil už na 6:1. Sedmý div světa se v Porubě zrodil ve 47. minutě po chybě Formana a lehkém zakončení Radima Tomana. Osmý hřebík do přerovské rakve zatloukl v poslední minutě Marek Slavík.

Přerované tak přišli o pozici týmu s nejméně inkasovanými brankami. Více branek dostali v této sezoně pouze 19. prosince při porážce 3:9 v Českých Budějovicích. Právě proti lídru tabulky si Zubři v sobotu od 17 hodin budou chtít spravit chuť.

HC RT Torax Poruba – HC Zubr Přerov 8:1 (2:1, 2:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 11. Špaček (Káňa), 15. Sikora (Gřeš, Hudeček), 33. Gřeš (Husák, Hudeček), 36. Káňa (Jáchym, Krejčí), 42. Kanko (Zdeněk, Krejčí), 43. Káňa (Rudl), 47. Toman, 60. Slavík (Husák) – 14. Pšurný (Zbořil, Navrátil). Rozhodčí: Kašík, Vrba – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 3:4. Využití: 3:0. Diváci: 602.

Poruba: Foltán – Slavík, Husák, Rudl, Urbanec, Krejčí, Pastor, Šendera – Sikora, Hudeček, Gřeš – Káňa, Jáchym, Špaček – Kanko, Zdeněk, Nejezchleb – Brodek, Toman, Ďurač. Trenér: František Výborný.

Přerov: Petrásek (42. Klimeš) – Krisl, Weinhold, Bodák, Zbořil, Forman, Šnajnar, Kleiner – Berger, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, Číp – Goiš, Dvořák, Š. Kratochvil – Svoboda, Süss, Zmeškal. Trenér: Vladimír Kočara.