Na Přerovských šla ve druhém kvalifikačním zápase o první ligu více vidět únava z těžkých vyřazovacích bojů. Domácí Zubry přebruslili a nakonec zvítězili zaslouženě.

„Věděli jsme, že Sokolov nehrál asi deset dní žádné utkání a neměl v play-off proti sobě žádného silného soupeře. Čekali jsme, že budou dobře připraveni," řekl asistent trenéra Zubrů Dočkala Daniel Faltýnek.

Hosty přijela podpořit asi stovka fanoušků, kterým nevadilo cestovat více než 400 kilometrů. Po vyrovnané první třetině se mohli radovat, jejich miláčci se díky přesilovkové trefě Davida Šebka ujali vedení 1:0. Byl to navíc gól do šatny, Zubři tak měli skvělé vyhlídky i do druhého kvalifikačního du­elu.

„Věděli jsme, že na nás v první třetině vletí, a podařilo se nám to ustát. Pak jsme v přesilovce dali gól na jedna nula. Pak už měli trošku tlak, ale pořád jsme to dokázali ustát," pověděl Faltýnek.

Ve druhé třetině už ale měl více ze hry domácí Baník, Přerované se jen stěží dostávali do šancí. Hned ve 23. minutě vyrovnal střelou od modré čáry Petr Přindiš. Poté musel několikrát Přerov od další pohromy zachraňovat brankář Martin Vojtek. Nabídnuté přesilové hry Zubři neodehráli dobře, a do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Rozhodla poslední část hry, ve které rozhodčí nemilosrdně a mnohdy sporně posílali na trestnou lavici jednoho Zubra za druhým. Už tak unavená družina trenéra Dočkala nemohla podobnou situaci ustát, domácí navíc hráli téměř celé dvě minuty přesilovku pět na tři. Tu sice hosté ubránili, ale při vyloučení Mikuláše Zbořila už se v 50. minutě prosadil sokolovský kapitán Václav Dobřemysl.

Přesilovková trefa znamenala rozhodnutí, a to i přes obrovskou šanci Přerova, kdy asi půl minuty před koncem třetí třetiny nevyužil obrovskou příležitost k vyrovnání obránce Osina.

„Po jejich vyrovnávacím gólu jsme to v pohodě dostávali ven, myslím si, že to pořád bylo vyrovnané. Nevím, co říct ke třetí třetině. Najednou jsme měli sedm vyloučených a to už se pak těžko hraje. Snad dvě minuty jsme hráli tři proti pěti, pak jsme dostali gól. Tohle jsem od rozhodčích už dlouho neviděl. Vyloučení ve třetí třetině nám vzala zbytek sil. Bohužel Jirka Osina v závěru nevyrovnal, bod bychom si zasloužili. Musíme to teď urvat v Táboře," konstatoval Daniel Faltýnek.

Přerov tak do utkání s Táborem půjde s nutností zisku všech bodů, jinak budou nejspíš jeho šance na postup do vyšší soutěže mizivé.

Prohra o jeden gól však z hlediska postupové matematiky zatím neznamená velkou tragédii, šanci na reparát bude mít Přerov v posledním střetnutí kvalifikace v Meo Aréně. Teď už se ale hokejisté Přerova musí soustředit na středeční klání na ledě Tábora. Zápas začne v 18 hodin.

HC Baník Sokolov – HC ZUBR Přerov 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Přindiš (T. Rohan), 50. Dobřemysl (M. Rohan), Šik) – 20. Šebek (Kudělka). Rozhodčí: Petružálek, Zubzanda – Belko, Kokrment. Vyloučení: 6:9, navíc Sakrajda (Přerov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:1. Střely na branku: 35:21. Diváci: 2962.

Sokolov: Hruška – M. Rohan, Šik, Jeník, Přindiš, Schusser, Troška, O. Novák, Kvapil – Dobřemysl, Kuběna, T. Rohan, Vaněk, Flek, Vrána, Sýkora, Švec, Tvrdek, Půlpán, Csamangó, Račanský. Trenér:

Přerov: Vojtek – Pala, Osina, Zbořil, Kudělka, Polák, Janota, R. Šťastný, Andrýsek – Goiš, Sedlák, Dostálek, Šebek, R. Procházka, D. Šťastný, Sakrajda, Kolář, Popelka, Málek, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl.