Už tak rozsáhlá marodka v přerovském útoku se po čtvrtečním duelu v Litoměřicích rozrostla o tahouna druhé formace Radka Čípa.

„Už takto hrajeme několikátý zápas. My to ale nikde neprezentujeme. Snažíme se sestavu na zápas poskládat pokaždé tak, že jdeme vyhrát,“ nehledal hlavní trenér Zubrů Vladimír Kočara výmluvy.

Na druhou stranu, poprvé po zranění se v přerovské brance objevil Michael Petrásek. Naposledy střežil přerovskou svatyni 12. října ve Frýdku-Místku, kde vychytal výhru 2:1 po samostatných nájezdech. „Pozitivum je, že se Michal vrátil a že odchytal výborné utkání,“ pochválil Kočara gólmana.

A Petrásek se musel činit hned od začátku pátečního utkání. Samostatný únik Chrpy ještě zlikvidoval stejně jako další nebezpečné šance domácích, na dorážku Jana Rudovského přesně po 9 minutách hry už ale nemohl reagovat. Chomutov si do druhé třetiny odnesl zasloužené vedení 1:0.

V prostředním dějství dostali Piráti po faulech Zbořila a Hrabala takřka dvouminutovou možnost přesilovky pět na tři. Tu využil přesnou přízemní střelou Petr Stloukal.

Početní výhodu pak dostali i Zubři, jenže tu sehráli tragicky, dvě další tutovky musel naopak likvidovat Petrásek a v závěru přesilovky navíc fauloval Navrátil.

Popelkův comeback

Hned na začátku třetí třetiny rozhodčí odpustili Pirátům sporný zákrok v útočném pásmu a Svoboda zvýšil už na 3:0. Vypadalo to na jasné utkání, pak ale v rozmezí minuty a osmi vteřin dvakrát skóroval Michal Popelka.

Vůbec první soutěžní góly Michala Popelky v sezoně zadělaly deset minut před koncem na drama, to ale odmítl hned vzápětí z dorážky volný Petr Stloukal – 4:2.

Hosté pak už působili odevzdaným a unaveným dojmem. V samotném závěru pečetil od modré Dušan Žovinec na konečných 5:2.

„Dnes o naší prohře rozhodly tři věci. Chybělo nám trošku víc energie a hladovosti. Druhým faktorem bylo, že jsme měli v první a druhé třetině své šance, ty jsme nevyužili. Naopak soupeř byl produktivní. A ke třetímu faktoru se vůbec nebudu vyjadřovat,“ řekl po zápase Vladimír Kočara.

Zubry nyní čekají čtyři dny volna, během kterého mohou hlavně léčit šrámy a pomalu dávat dohromady nabourané složení útočných formací. Ve středu od 18 hodin pak hostí Porubu.

„Kluci si teď zaslouží volný víkend. Uvidíme v pondělí, kdo se nám uzdraví, nebo kdo naopak ještě vypadne,“ uzavřel kouč.

Piráti Chomutov – HC Zubr Přerov 5:2 (1:0, 1:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 9. Rudovský (Llewellyn, Žovinec), 28. Stloukal (J. Černý, Llewellyn), 43. J. Svoboda (Chrpa, Hlava), 51. Stloukal (Llewellyn, Štochl), 60. Žovinec (Klíma, Hlava) – 49. Popelka (Pšurný, Krisl), 50. Popelka (Pšurný, Krisl). Rozhodčí: Jechoutek, Zubzanda – Belko, Tichý. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 1824.

Chomutov: Pavlát – Blaha, Rýgl, Štochl, Piché, Žovinec, Seemann, Hlaváček – Klíma, Suchý, J. Černý – Stloukal, Llewellyn, Rudovský – Tomica, Doktor, Sklenář – Chrpa, J. Svoboda, Hlava. Trenér: Martin Štrba.

Přerov: Petrásek – R. Černý, Krisl, Zbořil, Kubeš, Šnajnar, Weinhold – Navrátil, Pšurný, Popelka – M. Svoboda, Moučka, Hrabal – Š. Kratochvil, M. Kratochvil, Dvořák – Indrák, Süss, Kočica. Trenér: Vladimír Kočara.

Absence Zubrů: Tomáš Sýkora, Tomáš Doležal, Darek Hejcman, Radek Číp, Jan Berger, Jiří Goiš, Zdeněk Čáp