Do sestavy Přerovanů se sice vrátil nejproduktivnější hráč Roman Pšurný, stále však chyběli Novotný s Rachůnkem a nově i Milan Procházka a Mikuláš Pohl.

„Musíme to přežít. Je fakt, že teď se toho sešlo moc. Kluci buď nemůžou vůbec, nebo pod injekcemi aspoň půjdou do zápasu. Do toho se nám přidala nějaká viróza, Milan Procházka nám zůstal po Benátkách rovnou v nemocnici,“ uvedl před utkáním v rozhovoru pro klubový web sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

Hokejisté Přerova. Ilustrační foto
Zubři dostali v Benátkách naloženo, zůstávají ale třetí

Přesto měli hosté výborný vstup do utkání, mrzet je však mohou nevyužité tutovky. Jihlava neefektivitu trestala v 16. a 17. minutě, kdy se prosadil David Tůma a po něm Matěj Vála. Po 54 vteřinách druhé třetiny se navíc sám před Klimešem nemýlil Nicolas Werbik.

ZRANĚNÍ KLIMEŠE A GOIŠOVA BITKA

Další ránu pro kádr Zubrů přinesla 27. minuta. Lukáš Klimeš ještě vychytal šanci Tůmy, poté ale zůstal ležet na ledě a za asistence doktora musel být odveden do kabiny. Do brány se tak poprvé v sezoně postavil Michal Šurý.

Chvíli poté se do potyčky dostal bojovník Goiš, společně s Hrníčkem skončili na zemi, pěstní vložka skončila nejspíš spravedlivou remízou. Šurý nicméně v dalším průběhu utkání ještě dvakrát inkasoval z holí Tomáše Jiránka a Mihy Štebiha. Zubři si z Vysočiny odvezli „bůra“.

„Jsme samozřejmě spokojeni s body, ale musím říct, že soupeř byl v prvních deseti minutách hodně aktivní v pohybu. Trošku nám dělalo problém soupeřovo vytahování do středního pásma na dlouhé přihrávky mezi obránce,“ hodnotil duel jihlavský kouč Petr Vlk.

„Jednoduchý zápas to nebyl. Přerov byl důsledný a důrazný v osobních soubojích. Postupem času přicházela z jeho strany taková trošku frustrace, ale naši kluci to ustáli,“ uzavřel.

Zubři už v pondělí hostí od 18 hodin v dalším těžkém utkání pražskou Slavii, poté už se nejspíš těší na menší čtyřdenní pauzu, během níž mohou doléčit nemoci a zranění.

HC Dukla Jihlava – HC Zubr Přerov 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Tůma (Harkabus), 17. Vála (Kajínek), 21. Werbik (Tůma, Havránek), 38. Jiránek (Kajínek, Doudera), 42. Štebih (Harkabus, Werbik). Rozhodčí: Wagner, Ondráček – Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 5:10. Využití: 1:0. Diváci: 1778.

Jihlava: Brož – Pohl, Doudera, Kajínek, Váňa, Štebih, Mareš, Štindl – Anděl, Skořepa, Pekr – Tůma, Werbik, Havránek – Harkabus, Hlinka, Jiránek – Vála, Hrníčko, Čermák. Trenér: Petr Vlk.

Přerov: Klimeš (27. Šurý) – Pala, Čáp, Černý, Zbořil, Padrnos, Malina – Doležal, Sýkora, Š. Kratochvil – Moučka, Pšurný, Sikora – Goiš, Hejcman, Navrátil – Mašín, Václavek. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.