„Budeme žádat o vysvětlení. Myslím ale, že tím jediným je to, že prostě udělal chybu. Řešíme to s komisí rozhodčích a se svazem,“ prozradil Deníku sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

Zdroj: YouTube/HC Zubr Přerov

Žádný zářez, vše je nakonec jinak. Do hry se vložil předseda komise rozhodčích Vladimír Šindler. „V konečné fázi se o ofsajd nejednalo, my tento materiál můžeme použít jakožto vzorové řešení situace pro čárové rozhodčí,“ vysvětluje pro server Hokej.cz.

„Čárový rozhodčí postupuje v této situaci naprosto správně. Vzniká ofsajdová situace, kterou čárový rozhodčí signalizuje při nahození puku do obranného pásma. Následně hra pokračuje při ponechané výhodě. Hráč, který byl v ofsajdovém postavení, tj. hráč číslo 23 z pásma vyjíždí a hráč číslo 11, který do pásma puk nahodil, do pásma ještě zcela nevjede. Oba hráči jsou v kontaktu s modrou čárou, což je jasný důvod pro zrušení ofsajdové výhody a pokračování ve hře.“

Sporných rozhodnutí bylo více

Deník hovořil s Pavlem Hanákem ještě před výše zmíněným vyjádřením šéfa komise rozhodčích. „Určitě budeme podávat protest, výsledek ale už nezměníme. Byl to rozhodující moment a mám pocit, že je to několikátý zápas za sebou, kdy se stane fatální chyba rozhodčích a jde proti nám,“ říká nicméně Hanák.

Naráží na neodpískaný faul na Daniela Indráka minutu před koncem základní hrací doby předešlého duelu se Zlínem. Ve 21. kole v Litoměřicích se zase Zubrům nelíbilo vyloučení Krisla na začátku třetí třetiny za stavu 1:2 pro hosty. Stadion po něm využil přesilovku a nakonec zvítězil 4:2.

Hodně okatý byl faul Rostislava Marosze v prodloužení utkání 18. kola, kdy Zubři hostili Frýdek-Místek. Zkušený útočník ve středním pásmu nohou jasně podrazil unikajícího Máchu. Co víc, hosté ihned poté z přečíslení celý zápas rozhodli.

„To byl zákrok, který snad ani nebudu komentovat. Když to spočítáme, mohli jsme mít například šest bodů navíc, což v tabulce rozhoduje,“ upozornil závěrem Pavel Hanák.