V ročníku 2014/15 nasbíral v kategorii U16 za Zubry ve 29 zápasech 54 kanadských bodů, navíc naskakoval i ve vyšší kategorii U18, kde ve 14 duelech nasázel 11 gólů a přidal šest asistencí. Po přerovském talentu tak sáhly Karlovy Vary, kam se Hotěk stěhoval hned v další sezoně.

Do extraligy se Hoťkovi zatím prorazit nepodařilo, v juniorce Varů byl produktivní, avšak následovaly pouze štace v nižších soutěžích – Sokolově, Kadani, pražské Slavii, Bílině, Kobře Praha nebo Nové Pace.

Návrat na Moravu přineslo angažmá v Porubě, kde se Hoťkovi nedařilo dle představ a připisoval si i starty ve 2. lize v Kopřivnici či Opavě. Pak ale přišla již zmíněná skvělá sezona ve Frýdku.

„Michal je naším odchovancem a vrací se domů. V minulé sezoně se potýkal se zraněním, ale předtím ukázal, že umí být bodový. Věříme, že to ukáže i u nás. Navíc přistoupil na naše podmínky a měl velký zájem hrát za Přerov,“ řekl pro klubový web sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

Pokud Hotěk zůstane zdravý, mohlo by jít o velmi zajímavou posilu přerovské ofenzivy, která aktuálně čítá dvanáct jmen a může tedy poskládat čtyři kompletní formace.

Soupiska HC Zubr Přerov:

Brankáři: Vojtěch Mokry, Josef Němeček, Petr Žurek.

Obránci: Ondřej Cubo, Robert Černý, Tomáš Hanák, Jiří Krisl, František Němec, Martin Pěnčík, Martin Weinhold.

Útočníci: David Březina, Radek Číp, David Dobša, Michal Hotěk, Radim Hradil, Lukáš Chludil, Daniel Indrák, Tomáš Jáchym, Richard Nemec, Antonín Pechanec, Roman Pšurný, Jakub Zembol.