Že půjde o poslední sezonu v přerovském dresu, se tak trošku dalo předpokládat už v jejím průběhu. Nic na tom nezměnil ani návrat velkého kamaráda z jedné formace Romana Pšurného. Poslední společná sezona se na rozloučenou mohla nabízet, vše je ale jinak.

Tomáš Doležal během derby s Prostějovem.
Odchod Pšurného? Smutné překvapení, přiznal Doležal

„Máme barák u Prahy, dost času jsme trávili mimo něj a cestování bylo čím dál náročnější. V Přerově jsme nikdy napevno nebydleli, kdykoliv byla možnost, jeli jsme domů,“ prozradil Doležal pro klubový web Zubrů.

Tomáš Doležal v Přerově
Zápasy: 300
Body: 153 (57+96)
Trestné minuty: 237

Obě dcery – Timea a Thea – se narodily během jeho angažmá v Přerově, teď už však přišel dle rodinky správný čas na návrat domů do hlavního města.

„Starší dceři za chvíli začíná škola, mladší roste jako z vody a také nás to bude brzo čekat, včetně kroužků,“ uvědomuje si Tomáš Doležal.

Z měsíčního hostování skoro sedm let

Do Přerova přicházel během sezony 2017/18 z druholigové Kobry Praha. A přestože měl na kontě starty v extralize i účast na světovém šampionátu dvacítek, nikdo netušil, jakou ikonou se na Hané postupně stane. Původně přišel na měsíční hostování s opcí do konce sezony, kterou Zubři rádi využili.

Tomáš Doležal
Čtyři sezony v Přerově jsem nečekal. Teď jsem spokojený, říká Doležal

„Moc děkuju Pavlovi Hanákovi, že si mě vyhlídl a přivedl do Přerova. Děkuju i trenérům, kterým jsem prošel pod rukama, lidem okolo týmu – hlavně Hance s Meňou – a ostatním lidem v klubu. Když je potřeba, každý vám podá pomocnou ruku,“ oceňuje Tomáš Doležal. „A v neposlední řadě samozřejmě díky i fanouškům. Rozhodně mám na co vzpomínat,“ neskrývá emoce.

Tomáš Doležal
Doležal vzpomíná na dardu od Švédů. Jak vidí českou juniorku? A hlídá si váhu?