„Chtěl jsem se vrátit do Německa, ale je tam trochu jiná situace. Kluby odmítají hrát bez diváků, takže se teď čeká, jak se to celé vyvine. S trenéry jsem se proto domluvil, že začnu v Přerově, který měl loni výbornou sezonu,“ uvedl Jakub Svoboda, který doma trénuje celé léto, nejprve pod kondičním trenérem Tomigou, později pak na ledě s A-týmem Zubrů.

Ti tak získali další až nečekaně kvalitní „podzimní“ posilu do svých řad. Stejně jako obránci Filip Král, Radek Kučeřík nebo další hvězdný odchovanec Filip Hrabal však dost možná kádr ještě letos opustí.

„Kuba je další z našich odchovanců, kteří nám pomohou v začátku sezony. Má stoprocentně týmu co dát. Je skvělé, že takoví hráči chtějí hrát za Přerov a pomoct klubu. Finanční stránka v tomto případě byla zanedbatelná. Velmi nás těší, že má Kuba zájem naskočit za mateřský klub alespoň do doby, než se rozjedou zahraniční soutěže,“ řekl pro klubový web sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

Přes některé citelné absence, kterými jsou například dlouhodobě zranění beci Jiří Krisl a Lukáš Forman, tak Přerov vstoupí do nového ročníku Chance ligy v mimořádně silné sestavě.

„Věřím, že budeme znovu bavit fanoušky a doufám, že i přes veškerá omezení si jich najde cestu na tribuny co nejvíce. Těším se, že si po takové dlouhé době zahraji zase doma,“ uzavřel Jakub Svoboda, který si připsal i šest startů v mužské reprezentaci.