Úvodní dějství očekávaného duelu mezi přerovskými Zubry a Olejáři z Orlové nabídlo vynikající hokejovou podívanou. Oba týmy hned od prvních vteřin vrhly všechny síly do útoku a brankáři měli plné ruce práce.

Poprvé se měnilo skóre až v 17. minutě. Zubři zaváhali v obraně a Ivan zakončil přesně k tyčce. Vedení soupeři však nevydrželo dlouho. Znovu do zápasu se Přerov vrátil díky Janu Kolářovi, který v 19. minutě důrazem u brankoviště vyrovnal.

Tentýž hráč se postaral i o třetí branku utkání, kterou ve 34. minutě strhl vedení na stranu domácích.

O chvíli později bylo na stadionu ještě veseleji a řada diváků možná ani nevěřila vlastním očím. Vladimír Kočara totiž metr před útočnou modrou jen tak vysokým lobem nahodil puk na Gleicha, a ten mu neuvěřitelně zapadl do branky – 3:1.

Hosté v závěru druhé třetiny doplatili na sérii zbytečných faulů a čtvrtý gól inkasovali se začátkem poslední minuty z hole Martina Kotáska při dvojnásobném oslabení.

Orlová se ale ani přes třígólové manko nevzdala a ve třetí třetině se dotáhla na dostřel. Dvěma góly v první pětiminutovce snížila na 4:3 a bylo zaděláno na pořádně drama. To odmítl Spuršil, který dostal puk ideálně do jízdy a ostrou ránou překonal Gleicha popáté.

Ten se poté nechal vystřídat Šafránkem, který v následujících minutách svůj tým hodně podržel. Závěrečného dramatu se diváci dočkali šest minut před koncem. To Olejáři po průniku Valchaře znovu snížili na rozdíl jediného gólu – 5:4.

Definitivní pojistku však přidal při power-play soupeře Pavel Hanák střelou do upuštěné klece.

HC ZUBR Přerov – HC PLUS OIL Orlová 6:4 (1:1, 3:0, 2:3)

Branky: 19. Kolář (Faltýnek), 34. Kolář (Sprušil, Faltýnek), 36. Kočara, 39. Kotásek (Ferenc), 46. Sprušil (Faltýnek), 60. Hanák (Osina) – 17. Ivan (Mičulka), 41. Javín (Grygar), 45. Valchař (Holuša, Javín), 54. Valchař (Javín). Vyloučení: 9:13, navíc Škatula (Orlová) 10 minut osobní trest, Ivan (Orlová) 10 minut osobní trest. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1138. Střely na branku: 39:34. Buly: 34:38. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4.

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Sklenář, Pírek, Holík – Kolář, Sprušil, Ditrich – Sedlák, Hanák, Kotásek – Kočara, Kohút, Sršeň – Palička, Menšík, Kundrátek.

HC PLUS OIL Orlová: Gleich (46. Šafránek) – Flašar, Javín, Štefanka, Tomis, Samiec, Hegegy, Urbánek, Blatoň, Škatula, Studený, Valchař, Holuša, Grygar, Kraft, Ivan, Galgonek, Mičulka

„Na zápas jsme se poctivě chystali a Orlová nám jasně ukázala, že má velmi kvalitní družstvo. Hraje spíše útočný hokej, než obranný. Dnes ale jednoznačně doplatila na svoji nedisciplinovanost. Určitě rozhodlo to, že se nám podařilo využít přesilovky a ubránit oslabení ve třech. Nervy ale byly až do konce, protože soupeř pak už hrál vabank. Naštěstí to ale Pavel Hanák uklidnil gólem do prázdné branky a skončilo to pro nás dobře,“ řekl k utkání Lubomír Václavíček, druhý trenér Přerova.

Zubry nyní čeká středeční utkání v Novém Jičíně. Doma se poté představí opět v sobotu, když od 17 hodin přivítají Vsetín, který určitě přijede podpořit řada svých fanoušků, takže o tu správnou hokejovou atmosféru rozhodně nebude nouze.

ALEŠ NOVOTNÝ, DAVID KLEIN