„Tohle nechce asi nikdo, ale je to naše práce. My chceme hrát. Každý hráč nebo trenér vám tohle řekne. Nezbývá nám nic jiného, než to brát tak, jak to je,“ pokrčil rameny trenér Přerova Vladimír Kočara.

Možná právě bouřlivá atmosféra chyběla Zubrům k dokonalému obratu. Nováček soutěže se díky slepeným gólům dostal do vedení 2:0. Přerované dokázali vyrovnat, hosté si ale odvezli dva body za výhru 3:2 po samostatných nájezdech.

Hokejisté Přerova (v modrém) doma porazili Porubu. Ondřej Kacetl
Zubři s Kacetlem v bráně vynulovali lídra z Poruby

„Za mě tyhle zápasy budou o tom, jak se tým nastaví hlavami. My jsme dnes asi nastavení v první třetině nebyli, což nás stálo zápas,“ hodnotil Kočara.

Dobrý start domácích zbrzdila v první třetině tři vyloučení. Vrchlabí se v nich sice gólově prosadit nedokázalo, dostalo se však do tempa. Když už si v závěru úvodní dvacetiminutovky zahráli přesilovku i Zubři, byli to paradoxně hosté, kdo mohl otevřít skóre. Nouza ale v samostatném úniku nastřelil pouze tyč Kacetlovy klece.

Dlouhou čtyřminutovou početní výhodu Přerova přerušila první siréna, domácí si během ní ovšem hodně koledovali i ve druhé třetině. Heřman sice nejprve netrefil úplně prázdnou bránu, o chvíli později ale už při hře v pěti využil jedné z mnoha chyb Zubrů. Tentokrát Stadionu nabídl gól Kučeřík a Heřman už nepohrdl.

KRATOCHVILŮV POZDRAV DOMŮ

Hned v další minutě navíc expřerovský Matouš Kratochvil zvýšil na 0:2 a Vladimír Kočara si vzal oddechový čas. Přerované se pomalu probouzeli, po závaru ve 37. minutě ale uklidil odražený puk do sítě Josef Hrabal a Zubři šli do třetího dějství s kontaktním gólem v zádech.

„My jsme v první třetině měli spoustu vyloučených hráčů, což nám sebralo hodně energie. Po druhé obdržené brance jsme si vzali time a pak jsme začali hrát to, co jsme hrát chtěli,“ ohlížel se kouč domácích.

Přerované se hnali za vyrovnáním, Vrchlabí ale bylo nadále nebezpečné. Svou další přesilovku však nevyužilo a vzápětí se z nenápadné akce a otočky prosadil Tomáš Doležal – 2:2.

Hokejisté Přerova (v modrém). Ilustrační foto
Zubři v Edenu dotahovali marně. Chci před hráči smeknout, přesto hodnotil Kočara

V posledních minutách měli navrch domácí, ze solidních šancí však skórovat nedokázali a duel tak dospěl pro domácí podruhé v sezoně do prodloužení a vůbec poprvé do samostatných nájezdů. V těch měli více štěstí hosté.

„Posledních deset minut jsme byli i lepší. Když ale prohráváme s takto silným soupeřem 0:2, tak ten bod brát prostě musíme,“ uzavřel Vladimír Kočara.

Už ve středu měli Zubři zajíždět na led jihlavské Dukly. Ta však bojuje s podezřením na covid-19 u několika hráčů. Přerované se ale rychle dohodli s Kladnem a ve středu tak dohrají odložený duel druhého kola.

HC Zubr Přerov – HC Stadion Vrchlabí 2:3sn (0:0, 1:2, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 37. Hrabal (Dostálek), 52. Doležal (Král, Pšurný) – 25. Heřman, 26. Kratochvil (Paulovič), rozhodující nájezd Heřman. Rozhodčí: Vrba, Šudoma – Otáhal, Vašíček. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 0.

Přerov: Kacetl – Hrabal, Král, Kubeš, Zbořil, Dřímal, Kučeřík – Doležal, Pšurný, Dostálek – Hajšman, Hejcman, Číp – Svoboda, Dvořák, Süss – Dobša, Indrák, Ryšavý. Trenér: Vladimír Kočara.

Vrchlabí: Soukup – Kajínek, Niko, Linhart, Hrádek, Oliva, Jirků, Blažej – Heřman, Chrtek, Nouza – Kratochvil, Pochobradský, Paulovič – Mrňa, Urban, Matýs – Hozák, Dubský, Chalupa. Trenéři: Václav Baďouček, Jiří Malinský.