Psychická výhoda nicméně stojí na straně Slavie. Zubři ale odmítají, že by cítili nůž na krku.

„To ne. My do toho jdeme s čistou hlavou. Nechceme ani pomyslet na konec sezony,“ říká obránce Lubomír Malina.

V Praze rozhodovaly maličkosti. Nevyužité přesilovky, neproměněné šance, chyby. O to víc možná mrzí fakt, že se nepodařilo odvést si z Edenu alespoň jedno vítězství.

„Jeli jsme tam s tím, že chceme urvat alespoň jeden zápas. Hlavu ale nevěšíme. Teď máme před sebou dvě domácí střetnutí. Věřím, že sérii vyrovnáme,“ hlásá Malina před dalšími klíčovými bitvami.

Aby také ne. Je zbytečné připouštět si poraženeckou náladu. Už kvůli tomu, že nechybělo moc, a z hlavního města mohli Přerované dovést klidně i překvapivé vedení 2:0.

„V prvním zápase jsme nevyužili ani jednu ze dvou přesilovek pět na tři. Ve druhém už jsme ji už využili. Kdybychom pak dali druhý gól my, tak už bychom si to pohlídali,“ myslí si slovenský zadák.

Místo Edenu modrožluté peklo

Oba celky čeká v MEO Aréně hlavě jedna razantní změna. Komorní atmosféru Edenu se zhruba sedmi sty diváků vystřídá modrožluté peklo na přerovském zimním stadioně. Hlavně na to Zubři pochopitelně spoléhají.

„Naši fanoušci přijeli i na Slavii, teď to ale bude úplně o něčem jiném. Musíme ještě víc bojovat, dát do toho víc srdíčka. Věřím, že na domácím ledě je přehrajeme a urveme dva zápasy. Kdyby se to povedlo, mohli bychom být na koni a soupeř by naopak znervózněl,“ věří Lubomír Malina. Zároveň ale dodává, že nikdo dopředu nehledí. Všichni se soustředí na výhru v dalším duelu.

V sobotu i v neděli vhodí rozhodčí úvodní buly úderem 17. hodiny. Vstupenky na utkání jsou stále k dispozici v on-line předpodeji. K dostání by měly být i dvě hodiny před začátkem obou duelů.