Ano, čistokrevný bek si zkusil roli křídla a i on přispěl k jasné výhře 4:0.

„Možná trenér chtěl něco změnit a dát nový impuls celému týmu i mně," myslí si pětadvacetiletý slovenský zadák.

Most jste přejeli a splnili jste do puntíku to, o čem mluvili trenéři po poslední prohře s Třebíčí, takže spokojenost?
Určitě spokojenost. Dnes nám vycházelo všechno. Dali jsme rychle góly, které nás nakoply a pomohly nám. Po těch nemasných, neslaných výkonech, které jsme v posledních zápasech předváděli, je určitě super, že jsme vyhráli.

Co bylo v zápase klíčové?
Rozhodly ty dva rychlé góly. V první třetině jsme hráli výborně. Oni asi ještě byli v autobuse, přeci jen tu cestu mají delší. Pak už jsme se snažili hrát svoji hru a nepouštět je do nějakých šancí, což se nám dařilo.

Most je sice poslední, ale umí potrápit každý tým. Proč myslíte, že se vám s ním tak daří?
Na Most umíme, na Třebíč neumíme. Tento soupeř je sice nepříjemný, ale nám vyhovuje. Dáváme Mostu góly, vyhráváme o tři nebo o čtyři góly. To je skvělé.

Máte ztíženou situaci vzhledem k početné marodce. Dnes to ale nebylo znát…
Je super, že sbíráme body, přestože máme několik zraněných hráčů. Kvůli nemoci nám teď vypadl Siki (Marek Sikora, pozn. red.), ale vrátil se Prochy (Milan Procházka, pozn. red.). Ten byl dnes velkým plus, dal i gól. Musíme se s absencemi popasovat a věříme, že se všichni co nejdřív vrátí do sestavy a budou přínosem.

Vy jste si dnes dokonce zahrál netradičně v útoku, jak k tomu došlo?
Dá se říct, že vypadli útočníci. Možná trenér chtěl něco změnit a dát nový impuls celému týmu i mně. Já jsem se bavil (usmívá se). Byla to pro mě netradiční pozice.

Už jste se v podobné situaci někdy ocitl?
Možná jeden zápas v juniorce, ale nikdy jsem tam stabilně nehrál.

V dalším zápase vás čeká Kadaň. Jak se budete připravovat?
Příprava bude klasická jako na každý zápas. Máme teď trošku volna, ale potrénujeme ještě přesilovky a snad z nich zase dáme nějaké góly.