„Byl to špatný den pro celý tým. Všechny puky se odrážely na opačnou stranu,“ pronesl zkušený přerovský obránce Jan Krajíček.

Co mi povíte k tomu zpackanému utkání?
Moc se k tomu říci nedá. Myslím, že jsme zaspali začátek. Byly tam šance, které jsme nevyužili. Řekl bych, že to byl jeden z rozhodujících okamžiků celého utkání. Mysleli jsme si, že to půjde samo, ale prostě nám tam nechtělo nic spadnout. Druhá a třetí třetina, to je raději bez komentáře… chtěli jsme, ale soupeř dával góly.

V závěrečné části se mi zdálo, že jste si zahrál na takového falešného čtvrtého útočníka.
Člověk to chce nějakým způsobem strhnout, ale dnes to bohužel bylo pozdě. Prostě špatný den pro celý tým.

Jedním z rozhodujících faktorů byly určitě také výkony gólmanů. Zatímco Radek Tihlář neměl zrovna svůj den a po čtvrté brance ještě před polovinou zápasu odjel dobrovolně na střídačku, to Hynek Kůdela byl fantastický a měli jste velké problémy jej překonat.
Je pravda, že chytal neskutečně, ale na druhou stranu jsme ho také hodně trefovali. A to, že Banánovi nevyšel jeden zápas, se stane. Posledních pár utkání chytá skvěle, už od Prostějova.
Jak už jsem říkal, občas se stane, že přijde špatný den a napadají tam góly. Celkově se puky odrážely na opačnou stranu.

Když se podíváme na vaše výsledky z poslední doby, tak z nich jasně vyplývá, že se vám nyní víc daří venku než na vlastním ledě.
Z venku přivést body je snazší, protože víc bráníme a chodíme do brejků, kdežto doma se nutíme do útočení. Navíc týmy ze spodu hrají dost takový chaotický hokej a těžko se přes ně prosazuje.

Na druhý Havířov jste před zápasem ztráceli čtyři body, a nebýt vašeho zaváhání, mohli jste tam ve středu jet bojovat o druhé místo, jelikož dnes také prohrál.
Je to škoda. Všichni kluci to moc dobře vědí. Druhé místo ale máme stále na dosah.

Co by na Havířov mohlo platit?
To, co hrajeme všeobecně poslední zápasy venku – počkat si na soupeře a z brejků dávat góly.

V sobotu vás pak čeká doma Nový Jičín, jehož hra vám dlouhodobě nesedí. Co udělat pro to, aby se neopakovala blamáž z dnešního utkání?
Doufám, že se to už nebude opakovat hlavně kvůli fanouškům. Uděláme všechno pro to, abychom vyhráli. Chceme být před play-off co nejvýš.