„Získaného bodu si nesmírně cením, protože kluci byli schopní se zápasem, jenž se pro nás nevyvíjel moc dobře, ještě něco udělat,“ uznal kouč Kamil Přecechtěl.

Výkon Přerovanů se zejména v úvodu střetnutí sotva blížil ideálům trenérů Přecechtěla s Dočkalem. Paradoxně však domácí šli do vedení 2:0 díky dvěma povedeným tečím v rozmezí 47 sekund.

V 10. minutě na hraně hry vysokou holí usměrnil puk za Malíkova záda Jakub Navrátil, po něm pak šikovně tečoval Tomáš Sýkora střelu Krisla, čerstvé posily defenzivy právě z Frýdku.

„Do utkání jsme vstoupili trochu nervózně, byl to náš první zápas v novém roce a navíc po delší pauze. Prvních sedm, osm minut jsme se rozkoukávali, pak jsme dali dva góly a první třetinu ovládli,“ ohlížel se Kamil Přecechtěl.

Sudí poslali do sprch Goiše

V závěru prvního dějství si však Jiří Goiš za bránou soupeře počíhal na Husáka, za což měl vyfasovat dvouminutový trest za pozdní dohrání. Rozhodčí však viděli na hostujícím obránci krvavé zranění, poté přerovského forvarda přísně vyloučili na pět minut a do konce utkání. Nutno říct, že sporných rozhodnutí bylo v zápase více a na ledě se objevil i kelímek s pivní sprškou.

„To jsou věci, ke kterým se stejně nemůžeme vyjadřovat. Kdo tady dneska byl, tak viděl, jak to probíhalo, jaká byla zakázaná uvolnění a další věci, každý ať si udělá obrázek svůj,“ nechtěl Přecechtěl komentovat výkon sudích.

Od ztráty bojovníka třetí formace jako by duel začal nabírat opačné obrátky. Frýdek-Místek ve druhé třetině rychle a zaslouženě srovnal na 2:2 díky šikovnému bekhendu Michala Kovařčíka a ještě povedenější souhře stejného hráče s Marianem Adámkem.

„Hráli jsme dobře až do okamžiku, kdy byl poslaný Jirka do kabiny. V tom momentě to začalo trochu skřípat a vrcholilo to inkasovanou brankou těsně po přežitém pětiminutovém oslabení. Hra se nám trochu rozjela a přestali jsme být kompaktní mužstvo. Bylo to spíš takové honění se za pukem,“ mrzelo přerovského kouče.

Infarktový závěr

Rysi měli po většinu utkání lepší pohyb, což platilo i ve třetí dvacetiminutovce. Pár šancí na rozhodnutí měli i Zubři, jenže minutu a 38 sekund před sirénou nezvládli skrumáž před Klimešem a hráč utkání Michal Kovařčík korunoval dobrý výkon gólem na 2:3.

Co se však přerovskému týmu tradičně nedá odepřít, je srdnatý výkon a bojovnost. Zubři se prakticky okamžitě dostali ke hře bez brankáře, Moučka v útočném pásmu ztratil helmu, místo něj na led naskočil Navrátil a právě talentovaný mladíček svou druhou brankou v utkání srovnal i díky Sýkorově tlaku do brány 33 vteřin před koncem na 3:3.

„Před třetí třetinou jsme si řekli, že potřebujeme udělat body. Patnáct minut jsme tomu podřídili, trpělivě jsme čekali na šance, měli jsme je, ale nevyužili je. Naopak jsme Frýdku dvě gólové možnosti připravili. První ještě Klíma zmáknul, druhou už zmáknout nestačil. Naštěstí se nám povedlo srovnat,“ oddechl si Kamil Přecechtěl.

V prodloužení však rozhodli hosté. Patrik Husák si chytře vyměnil puk s Mikulíkem a první jmenovaný z mezikruží překonal Klimeše.

Zubrům i nadále patří sedmé místo tabulky, pomohla jim domácí prohra Slavie s Porubou. Osmí Pražané tak ztrácejí bod, deváté Litoměřice body dva. V dalším utkání Přerované už v pondělí zavzpomínají na tvrdé druholigové bitvy na ledě Poruby.

HC Zubr Přerov – HC Frýdek-Místek 3:4p (2:0, 0:2, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Navrátil (Pala, Goiš), 11. Sýkora (Krisl, Zbořil), 60. Navrátil (Sýkora, Pšurný) – 23. M. Kovařčík (Mikulík), 25. Adámek (M. Kovařčík, Kaukič), 59. M. Kovařčík (Rudovský, Kaukič), 64. Husák (Christov, Mikulík). Rozhodčí: Čech, Vrba – Bubela, Kučera. Vyloučení: 3:2, navíc Goiš (Přerov) 5 minut + do konce utkání a Sikora (Přerov) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 1824.

Přerov: Klimeš – Malina, Ferenc, Krisl, Zbořil, Pala, Černý – Doležal, Sýkora, Moučka – Sikora, Pšurný, Tomi – Goiš, Hejcman, Navrátil – Dvořák, M. Kratochvil, Š. Kratochvil. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.

Frýdek-Místek: Malík – Husák, Haman, Bartko, Matyáš, Kovář, Adámek, Zahradníček – Christov, Mikulík, Kofroň – Novotný, Klimša, Motloch – Kaukič, M. Kovařčík, Rudovský – Kalus, Kuťák, Flok. Trenér: Vlastimil Wojnar.